Psenica 2019/2020

До јуче сви кукали како су жита лоша и како суша одрадила своје,а сада се нижу рекорди. Код нас на 2ха људи немају 5 тона,а овде видим да на јутро људи имају толике приносе. Ја сам јуче на 2,5 му имао 5500кг,а ево сад на 2 кј немам пун бункер од змајчека.
 
Rane sorte se dobro pokazale ove godine,Avenue je obelila obraz za sada sam prezadovoljan idemo dalje u nove pobede.juce parcela od 90ari dala preko 6t

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
До јуче сви кукали како су жита лоша и како суша одрадила своје,а сада се нижу рекорди. Код нас на 2ха људи немају 5 тона,а овде видим да на јутро људи имају толике приносе. Ја сам јуче на 2,5 му имао 5500кг,а ево сад на 2 кј немам пун бункер од змајчека.
Izgleda da je ministar bio upravu kad je procenio da ce biti solidan rod.
 
До јуче сви кукали како су жита лоша и како суша одрадила своје,а сада се нижу рекорди. Код нас на 2ха људи немају 5 тона,а овде видим да на јутро људи имају толике приносе. Ја сам јуче на 2,5 му имао 5500кг,а ево сад на 2 кј немам пун бункер од змајчека.
Posle kad nam skrešu cenu,najebemo mi sa malim prinosima.Kod nas ko ima 30mc,taj slavi.Samo neka se hvale.Čita to neko pa formira cenu.
 
Neka čitaju.Sigurno vide i postove gde ljudi pišu o totalnom fijasku sa pšenicom.Nije sve tako sjajno i bajno.
 
Ovo je psenica koju sam usluzno sejao, prskao i kombajnirao. Radjena je u potpunosti isto kao i moje. Jesenas je nicanje bilo maltene idealno. Proletos kada sam je prskao bila je velika 3-4 cm nije rasla maltene nista od jeseni i cinilo mi se da se malo proredila. Nisam je video od prvog prskanja pa sve do danas.

Na pocetku parcele jedno 10-12m je idealno dobra a posle sve redja i redja. Jednostavno je psenica nestala. Pogledajte video vidi se koliko je retka.

Sta moze da bude uzrok? Prinos je bio 1300 kg/kj.




Gotova zetva psenice. Najlosiji prinos 2200 kg a najbolji koji kg iznad 5000/kj.

Teorija zavere jel si ti tanjiro ili gazda mislim da je duboka priprema
 
Шибн'о данас 'шеницу (после два дана комбајна у оф-лајну): осим два прохода РАГТ-овог "Јетија" кога сам половину оставио "за пелцер", све остало је био "Греиндор" дорађен бабиним решетом, па су ово подаци практично за њега. Принос је 31,5 метери по ланцу, влага 13,2%, хектолитар 79,9, нечистоће 3,2%, што у мом бодовном систему тај принос сврстава у категорију "ОК, није лоше", тим пре што чујем какве приносе ове сезоне пријављују људи из околине. Иначе, мој комбајнер ми рече да му се моја пшеница чини ређом него његова, која је исто "Греиндор" из "домаће селекције", са приближно истом сетвеном нормом као и моја (~150 кг по ланцу). Можда је ваљање после сетве направило разлику...
 
MI smo navrli 30 meteri po jutru. DOmaće sorte i nešto malo stranih. Očekivao sam malo više. Ovo je prinos na prošlogodišnjem nivou, a prošle godine nismo radili nijedno prskanje od bolesti. Ove godine oba tretmana.
Za sada jedini zaključak koji sam izvukao jeste da pomeramo setvu prema kraju oktobra. Mislim da rane setve nisu u prednosti zbog virusa i ostalih boleština koje prenose insekti.
 
Шибн'о данас 'шеницу (после два дана комбајна у оф-лајну): осим два прохода РАГТ-овог "Јетија" кога сам половину оставио "за пелцер", све остало је био "Греиндор" дорађен бабиним решетом, па су ово подаци практично за њега. Принос је 31,5 метери по ланцу, влага 13,2%, хектолитар 79,9, нечистоће 3,2%, што у мом бодовном систему тај принос сврстава у категорију "ОК, није лоше", тим пре што чујем какве приносе ове сезоне пријављују људи из околине. Иначе, мој комбајнер ми рече да му се моја пшеница чини ређом него његова, која је исто "Греиндор" из "домаће селекције", са приближно истом сетвеном нормом као и моја (~150 кг по ланцу). Можда је ваљање после сетве направило разлику...
A mozda i dubina setve..... :ppozdrav:
 
Krenulo danas, neke malo losije i srednje parcele. Najslabiji prinos 4,5t/ha nov zakup posejan kasno pocetkom decembra. Ostatak od 5,5 do 7t. Nisam sve merio za sad. Modern i nesto malo Avenue. Vlaga od 9 do 12% a hl od 75 do 80. Ima neke malo jace njive jos je meko zrno. Uglavnom tih mesec dana bez padavina je odnelo manje prinosa od ocekivanog.
e2a19b6c2bcbefbccc8778d8f7c50752.jpg
d5df462ceea6d0e8c3dfd060d11757bb.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Radili danas kod kuma. Njiva nadjubrena stajnjakom, sorta ingenio, prinos 52,5 po jutru. Do sad rekord za ovu žetvu. Inače najčešći prinosi kod nas 32-33-35-36 i tako. Najmanji prinos ove godine radili 2 tone po jutru...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh