Psenica 2019/2020

Preostalo jos dve baste sa tritikalom. Anampurna ove godine sa prinosom od 3000 kg/kj do 4500 kg/kj, hl od 81 do 83.
083d63d58addc0b9391fcd39eb6c29b6.jpg
 
Pored tako dobrih prinosa i jos boljih cena,mi stvarno ne znamo sta cemo sa silnim parama kad nam isplate
Како не знаш шта ћеш? Па ваљда ћеш да идеш да платиш порезе и друге накнаде држави, типа оне за одводњавање. Видиш да су код вас ту услугу врхунски одрадили.

Него гледам шта пријављују Сремци и Бачвани и не знам да л' је то њихово јутро баш толико различито од нашег ланца и да л' су тоне оне исте по SI, ил' баронишу за медаљу, ал' изгледа да ће у Банату ретко ко да домаши 30 метери по ланцу.

Ако је код мог мајстора-комбајнера јуче све ишло по плану, данас би требало моје жито са скидамо.... па ћемо да видимо... fingers crossed, што кажу 'Мерканци.
 
Prinosi su šareni jer su i njive takve, bregovi i peskovi su podbacili o slatinama da nepričam ali zato dolje prijatno iznenadjenje, juče kosio ns 40 3500 kg po jutru u našem ritu
 
Како не знаш шта ћеш? Па ваљда ћеш да идеш да платиш порезе и друге накнаде држави, типа оне за одводњавање. Видиш да су код вас ту услугу врхунски одрадили.

Него гледам шта пријављују Сремци и Бачвани и не знам да л' је то њихово јутро баш толико различито од нашег ланца и да л' су тоне оне исте по SI, ил' баронишу за медаљу, ал' изгледа да ће у Банату ретко ко да домаши 30 метери по ланцу.

Ако је код мог мајстора-комбајнера јуче све ишло по плану, данас би требало моје жито са скидамо.... па ћемо да видимо... fingers crossed, што кажу 'Мерканци.
Ne znam kako kod drugih kod nas u Sremu je katastarsko jutro=0.5755
 
Cvejka, laufer, pa čitajte malo između redova pobogu...😊
Zorge samo smo imali povoljniji raspored padavina... A nije ličilo da će biti tako..
 
Само та "ситница", само та...

Увек је то - "да је пало недељу-десет дана раније..."
 
Što se prinosa tiče i frljanja cifara , mislim da su to rezultati sa takozvani debeli jutara koja su veličine u proseku 80 do 90 ari...
 
Kod mene jos 7-8dana do zeteve, ono sto me bode u oci je izbor sorti, tudjom greskom uvaljen mi je Sotis umesti sostine, ali moja nenormalna glava nije gledala sta pise na vreci.Za sada na istoj parceli sa Farnelijem velika razlika u velicini klasa a za zrna videcemo, Farineli nije podlegao vrucini i nema skuvanih zrna, Balaton takodje ali Sotis hoce delimicno to vidim,plus manji klas a delovao je mocno pre mesec dana, sve je dobio u fulu ali po ko zna koji put psenice sa osijem kod ne valjaju ni jedna se nije pokazala da vredi Ns 40,Ingenio sve to preplane na suncu dok ih na primer bilo koja druga sorta nasa ili neke strane uniste kvalitetom i prinosom u ovakvim uslovima.sada cu izgubiti dve tone tudjim greskom to vec vidim a ako udare kise onda ce da bude jos lepse.
AtMiCT1.jpg

c3iTYVv.jpg
 
Ja sam mislio sutra popodne radim moj Solehio ali kad sam juče popodne bio u obilasku još je mekan i ima zelenu stabljiku. Na kraju sam odlučio da prođu ove kiše pa u toku sledeće nedelje da ga uradim. Pa kako bude.
 
Gotovo, solehio i farineli, 1700kg po lancu. Jedino farineli syo ima bolji HL.
NS40S ostavlhena za seme. Ova strana gomna vise ne sejem.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Jurcam ceo dan, hoćemo nećemo, krenemo ipak, daj dža bu, a kupi će milenko action kameru, ako nema za go pro biće za neku drugu, samo da snimim koliko puta i kako sam danas zakačio i koliko tandema.. . Upravo punu za punu prikolicu na keca što se kaže...
Vlaga 11.9,hl 79.8,foxyl sa đuntom... Prinos 😁😁😍😍... Otom potom... Lični rekord...
 
Nazad
Vrh