Psenica 2019/2020

Danas zakosili Modern, Solehio i Anapurnu.Vlaga od 13.5 do 14.5%.Nastavak od nedelje.
 
Ovo je psenica koju sam usluzno sejao, prskao i kombajnirao. Radjena je u potpunosti isto kao i moje. Jesenas je nicanje bilo maltene idealno. Proletos kada sam je prskao bila je velika 3-4 cm nije rasla maltene nista od jeseni i cinilo mi se da se malo proredila. Nisam je video od prvog prskanja pa sve do danas.

Na pocetku parcele jedno 10-12m je idealno dobra a posle sve redja i redja. Jednostavno je psenica nestala. Pogledajte video vidi se koliko je retka.

Sta moze da bude uzrok? Prinos je bio 1300 kg/kj.




Gotova zetva psenice. Najlosiji prinos 2200 kg a najbolji koji kg iznad 5000/kj.
 
Imao sam takvih problema na lakšim tlima jer su bila kisela. Baš ove godine imam pšenicu na tim zemljama i stanje je dosta bolje, ali bacam kalcij već tri godine.
 
Danas poceo,vlaga oko 13,H 82-3,sorta Alcantara i ponesto Anapurne,curi lepo,definitivno dalje u proizvodnju idu njih dve i ako nadjem Apilca.
Jes' da sam rekao NS ali su od zadnje kise usrale motku,H ima ali nema tu prinosa.
 
Mi danas kosili anapurnu vlaga 12.2 do 14.2 hektolitar 79,82 kako gde slama jaka naopako .I vcrs zakosili njivu jednu gde je izvlačen pileći stajnjak ima oko 5tona navrsene a vlaga 19.2 ima u Savi da je prospem niko ne susi svi gospoda hoće do 15 vlage da uzmu.
 
Euklida, vlaga 10.4%, hl 79 a prinos bolji nego što sam očekivao.
24b4670488c1ffdf92dfff0224916e70.jpg
b6700597a480388530b553acaa1cda1b.jpg
 
Skinuo 10 jutara sy falado prinos 5 t po jutru ,vlaga 10 ,4 hektolitar 80 ,i skinuo 4 jutra sy mojson prinos 4.9 t po jutru vlaga 11.3 hektolitar 79,4
 
Lepu boju imaju psenice bar ove sto sam ja kosio usluzno a i dobar hektolitar. Zmajevke trenutno nose skoro po 9t psenice....
 
Оги, ако има истине у изреци "Не може исте године да ти буде добро и жито и кукуруз.", онда да се надамо да ћемо најесен да претекнемо Сремце са кукурузом. ;)
 
Оги, ако има истине у изреци "Не може исте године да ти буде добро и жито и кукуруз.", онда да се надамо да ћемо најесен да претекнемо Сремце са кукурузом. ;)
Nije ni u sremu svuda isto . Ima i ovde dosta loših prinosa. A hvale se samo sa rekordima... Loši rezultati se po običaju kriju...
 
12.7vlaga a hektolitar 73. U rucnom oljustenom zrnu. Merio u mlinu u Draginju... Mada jedan deo do sume neki 5 do 10m pozelena....
 
Nazad
Vrh