Psenica 2019/2020

Солехио , ручно урађен узорак
влага 13,8 %
хект. 80,9
слама поприлично још зелена
 
Na žalost jako brzo završena žetva, nepuna 4 dana.Prosek između 2200 i 2300 kg /kj .Tačan prinos ćemo znati za koji dan ,kada doradimo za seme.
 
Evo na dnevniku javljaju kako je rod odlican iznad proseka kvalitet visok.... bla bla

Za jecam i psenicu.Cirkus
 
Na predajnom mestu kod nas pricaju o prinosima tu oko 10 do 20-ak meteri po kj.Ja danas sto sam vrsio ,zmaj 142 ne spustam ga iz druge brzine i do preko pola varijatora,lete hektari u tri lepe kao da vozim Claasa jbt.
Pored tako dobrih prinosa i jos boljih cena,mi stvarno ne znamo sta cemo sa silnim parama kad nam isplate :D.
 




Privodimo kraju žetvu , sutra završavamo,sve su bile NS sorte i to simonida,pobeda i ns40....prinos u zavisnosti od dela atara od 3-4 tone po kj vlaga od 11.80%-14.80% a hektolitar čak i kod ns40 je preko 80....kažu da će cena biti 18 din.
 
Otvorio sezonu predveče, nisam uspeo da izmerim, odokativno sa 2,25 kj oko 8 tona. Inače kod nas izgoreo kombajn popodne...
 
Kod nas su navalili svi, ajde kad cemo, culi da od petka neko nevreme valjda stize. I sad davaj samo i ako je jos jaka slama
Ja bernstein ni da pomislim, danas gledao zeleno koliko hoces.
Energo, on bi trebao do vikenda da moze, videcemo opet
 
Nazad
Vrh