Psenica 2019/2020

meni nije polegla nikad a duvali su jaki vetrovi svima polegne a meni ne
 
Kao sto Nikola kaze jela je stajnjaka,predsetveno 150kg mesavine,u februaru 100 kg ureje,u martu 100 ana...i nema je vise :haha:
 
Ma bratic kada je jaka zemlja zito ide u masu,ide u zelenis,ima velike listove a i onda i stablo,veliki razmak pravi izmedju kolenca,normlno bude tu roda ali ako krene kisa i to dobra uz vetar,poleze,vlaga je "odmekne" msm na stablo.
Kao i cure kad krivi noge,vezes i kvasis da ispravi :haha:

Tu nije losa kombinacija Cerone+Modus,dobija i na skracenju i na zadebljanju.
 
Kada radite sa regulatorima rasta,kojim i da li je dovoljno jedno tretiranje ili mora dva puta?Imam ove godine psenicu na jednoj parceli koja se redovno djubri stajnjakom i sve pride i dosta je bujna pa se razmisljam tu da napravim ogled sa reg.rasta.
 
Složio bih se sa Druškanom,posebno je nelogično ovako rano baciti toliko đubriva,na ovako bedno žito sad 150 kg uree a posle 2x75 kg An-a kad bude u intenzivnom porastu?
 
Modern setva 11.11 setvena norma 250kg/ha
Pretpostavljam da su i ostale slicne jer je posejano u 3 dana.
Ne diram nista za sad. Moguce da cu prihranu raditi samo ANom dva puta
d6e46703d160651f56c96e1d94af9c36.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
@Spajki
Radi se jednom prskanje,ko koristi Cycocel 2lit/h prska do drugog kolenca,Cerone1lit/h,Modus 0,3lit/h i Moxa(jeft. Modus) do pojave zastavicara.
Ja radim sa Moxa 1lit/3h,mesam zajedno kada prskam od trave,tjs prvo prskanje,oni bas i ne vole hladno vreme(Modus,Cerone).
Cycocel moze i ranije,njemu ne smeta hladno,bitno da ne preraste zito.
 
Nazad
Vrh