Psenica 2019/2020

Drugar seje Euklid vec nekoliko godina i zadovoljan je, nije rekorder ali je stabilan sa prinosom.
 
9. dan:
d431c4b9d9ac2f973b139b5074800890.jpg
98aa914b2249f1fce33f7fd58ed09f13.jpg
ad35b9dae263ff938079df926251b709.jpg
 
Svakako je bolje od njihovog. Ja sam se dvoumio da li da ostavim svoje seme,posto je hl71 i izgleda ocajno. A kad bolje razmislim Kws ima doradni centar u Beceju,nece sigurno iz Francuske za nas da dovoze seme
 
Kise od 1 Avgusta nije bilo, ono sto je bilo ko da nije ni bilo, osim sto 1 dan nismo isli skidati soju.
Posejano danas 12 kj pesenice u suncokretistu, tanjirano 3 puta. Vlage nema ni na 30 cm ali zato grudve da polomis sejalicu. Sve u svemu uslovi za setvu katastrofalni a kise nema na vidiku.
Kako stvari stoje zimos u Januaru, Februaru je nikla psenica sto 90% izgleda da ce slicno biti i ove proizvodne godine, pricam za nas region. Ove godine spas je bio kisovit Maj i Jun pa prinosi nisu razocaravajuci bili. Kako ce biti sledeci April, Maj i Jun ostaje da vidimo.
Solehio nesto manje od 2 kj, njihova dorada a ostalo Anampurna moje seme, prva reprodukcija ovogodisnjeg roda.
Baceno 100 kg/kj Mapa, semena oko 145-150 kg/kj.
 
Пет увек може бити и горе тако да не вреди природа узвраћа а ми можемо само мислити о томе :osmeh:
 
Peet ista situacija, vidim da su nam cesto identicni klimatski uslovi. Da li zato sto je i kod vas i kod nas izrazito kosavsko podrucje jbm li ga.
Ja neka suncokretista potanjirao dva puta, grudve koliko hoces tvrde kao kamen. Ima neki sloj od 4-5cm. Strah me da sejem da ga ne pokupe misevi. Kise ni na vidiku narednih 15 dana, a mozda ce i duze
 
@PG Jovanovic....dali moze neke slike tanjirace i kako si nabacio rotor?? Je l to 28 diska koliko vidim? Imam istu takvu ali me uzasava sto pravi brdasce na srediti kad je iskosim...a vidim da taj tvoj rotor to resava :bravo:
 
Nazad
Vrh