Psenica 2019/2020

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.134
Adapter sa nozevima na valjcima i roto seckom ispod istih :D,isece sve u dugmice i onda se lako spremi.Dobro sam ja moje i spremio gde je vrsio zmajev adapter bez secke.

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
5.757
Misliš da je Kapelo? Meni se čini da je her Gering.... Imam na jednoj njivi primer. Veći deo kolega ovro sa NH i Geringom a ostatak ćale sa Dragonom. Priprema za setvu je bila 2x gruber, i naravno onaj deo vršen sa Zmajem je kantastrofa, dok je za Geringom pesma. E al jbg, Geringu je jedan valjak 120.000 + pdv a za Zmaja 5-6.000

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.134
Misliš da je Kapelo? Meni se čini da je her Gering.... Imam na jednoj njivi primer. Veći deo kolega ovro sa NH i Geringom a ostatak ćale sa Dragonom. Priprema za setvu je bila 2x gruber, i naravno onaj deo vršen sa Zmajem je kantastrofa, dok je za Geringom pesma. E al jbg, Geringu je jedan valjak 120.000 + pdv a za Zmaja 5-6.000
Ma jok nzm koji je ja to onako uopsteno :).Te nozeve na valjcima ima svaki maltene noviji adapter,pa i stari john deere,case itd ,jedino se razlikuje koliko nozeva ima po valjku ,kao i kakvi su nozevi,ima ih u milion kombinacija.

Raca

Član
Učlanjen(a)
16 Apr 2009
Poruka
755
bisi napisao samo koja je masina prosla 2 puta pa zato ne gusi 🙂👍
Tanjiraca ko tanjiraca, sto mislis da je ona nesto bolje odradila od obicne. Ja znam jer sam odskako po njivi (napravila je u talasima bregove), nista posebno nije odradjeno sa horsch jokerom u odnosu na obicnu tanjaracu, pogotovo sto je tanjirano malo valaznije. A nije gusilo sigurno u ovim uslovima i zbog toga sto je predhodno izmulcirano kukuruzoviniste. Ranijih godina bilo je prilika da sam sa mojom nodekom sa lulama sejao u kurzoviniste predhodno samo jednom istanjirano, bez ikakvih problema.

worm

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2010
Poruka
2.583
Vala nek joj je laka crna zemlja :)
Za vikend posejano svo žito, 5 jutara Solehija i 11 jutara Anapurne, sve original sema sa Yuntom, bačeno 125 kg/kj semena. Kembridž na kraju sve sabio i čekamo kišurinu.
Mila majko zemlja kao u Sahari... Čini mi se da je ove godine suvlja zemlja u setvi nego prošle godine:cautious:

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.293
Koliko vidim do početka novembra nema kiše (a možda i sve do 10-tog) tako da neću ništa sad raditi. Čekam neka padne pa ću onda. A i prošle godine sam posejao 12.11. Pa opet je lepo rodila iako je bila posejana ciklonom i nikla tek negde u decembru.Neću da se lomatam bez potrebe. Protiv prirode se ne može.

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.601
Prosle godine je problem bio sto je prva kisa sustinski bio sneg 17-18.11 i odmah je zahladnelo. Moja je krenula da nice stidljivo tek pred Bozic. Valjda ce ovoga puta pasti ranije i valjda nece da zahladni odmah toliko.
Mislio sam da od prosle godine ne moze biti gore ali zeznuo sam se ipak moze, i stvarno se ove godine jos teze tanjira. Previse grudvi, kao da tanjiram kamen po betonu. Ulazi tanjiraca 4-5cm u zemlju i nema sanse da zatrpa ostatke. Zao mi je samo sto sam doradio moje seme (srecom original nisam kupio jos uvek nista) i sto mi je rizik da posejem kukuruz na suncokretista inace je ne bih ni sejao.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.134
Prasine strava,ali na jednoj parceli koju sam spremao sad u Subotu ,ima vlage tu i tamo,to me i brine,nema dovoljno da sve nikne,a nesto ce mozda nici,a nesto mozda krene pa se osusi...bolje da je prasina,pa nek ceka kisu.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.210
Ja tek treba da krenem u predsetvenu pripremu pa u setvu.Predusev na svim planiranim parcelama je kukuruz a koliko vidim ima vlage pa će ići kombinacija danas spremam sutra odmah sejem da se zemlja ne isuši.Setva će ići na 5+cm uz valjanje pa mislim da neće biti problema.

Vrh