Psenica 2019/2020

pufta

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2015
Poruka
539
Drugar seje Euklid vec nekoliko godina i zadovoljan je, nije rekorder ali je stabilan sa prinosom.

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.271
Svakako je bolje od njihovog. Ja sam se dvoumio da li da ostavim svoje seme,posto je hl71 i izgleda ocajno. A kad bolje razmislim Kws ima doradni centar u Beceju,nece sigurno iz Francuske za nas da dovoze seme

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
7.783
Kise od 1 Avgusta nije bilo, ono sto je bilo ko da nije ni bilo, osim sto 1 dan nismo isli skidati soju.
Posejano danas 12 kj pesenice u suncokretistu, tanjirano 3 puta. Vlage nema ni na 30 cm ali zato grudve da polomis sejalicu. Sve u svemu uslovi za setvu katastrofalni a kise nema na vidiku.
Kako stvari stoje zimos u Januaru, Februaru je nikla psenica sto 90% izgleda da ce slicno biti i ove proizvodne godine, pricam za nas region. Ove godine spas je bio kisovit Maj i Jun pa prinosi nisu razocaravajuci bili. Kako ce biti sledeci April, Maj i Jun ostaje da vidimo.
Solehio nesto manje od 2 kj, njihova dorada a ostalo Anampurna moje seme, prva reprodukcija ovogodisnjeg roda.
Baceno 100 kg/kj Mapa, semena oko 145-150 kg/kj.

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.477
Пет увек може бити и горе тако да не вреди природа узвраћа а ми можемо само мислити о томе :osmeh:

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
2.619
Peet ista situacija, vidim da su nam cesto identicni klimatski uslovi. Da li zato sto je i kod vas i kod nas izrazito kosavsko podrucje jbm li ga.
Ja neka suncokretista potanjirao dva puta, grudve koliko hoces tvrde kao kamen. Ima neki sloj od 4-5cm. Strah me da sejem da ga ne pokupe misevi. Kise ni na vidiku narednih 15 dana, a mozda ce i duze

Vrh