Psenica 2019/2020

Пре викенда испрскао моју 'шеницу марке "Греиндор", која је "дорађена by бабино решето", са коктелом "Екскорта-Метмарк-Лодин-Вантекс-Славол". Осим неколико места где су се зезали мишеви са незапрашеном 'шеницом и трагова лисица које су се пак зезале са тим истим мишевима, све је "у свој ред" што се каже. То пишем јер је јесенас, када сам пренео своје прво искуство са сетвом пшенице "са тавана", било људи којима је било интересантно шта ће до краја бити са њом.

И ово - прихрањена је са 150 кг САН-а још 19. фебруара и видим да јој није сметало.

Укратко: so far - so good. Идемо даље.
 
Prva slika Modern, druga pola Modern pola Moison.
Bas je suvo u psenicama i ima ostecenih vrhova od mraza. Jedna dobra kisa bi im legla ko budali samar.
Sacekacu jos par dana sa prskanjem
5839e829a6eefb715e4efe6863b8eeb4.jpg
4d6b285d8b1483ce19c93c81665e093b.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Ja isto idem sa 10 kg po ha i 300 L vode. Ne koristim okvašivač a vidim da neki koriste. Ove godine ću prskati sa Biatlon + Eskorta+ Decis.
Posle Đurđevdana, ako ne budem na respiratoru, druga zaštita + insekticid.
 
Pa prelistao sam sada stranice unazad.Za muvu leka nema nijedan preparat nece pomoci?

Slikacu sutra izvadicu nekoliko struka.
 
Srđane, pa ti već radiš drugi tretman, šta je falilo Falkonu? To bi trebalo da je za prvi tretman jedan od boljih preparata.
Ja sutra krećem sa prvim trtmanom.Urea rastopljena danas, sutra Eskorta Decis i Biatlon.
 
Nazad
Vrh