Psenica 2019/2020

To sa regulatorima mož da bidne a nemora, ponaročito u ovako hladnoj proleći ali no.Ni ja ga neću koristiti.
 
Mi smo regulator i Multigram od Timaca radili 19og Marta pa je zahladilo onu nedelju pa cemo fungicid i herbicid od nedelje ako Bog da.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Uradjen posao danas. Vetar je polako pojačavao, ali šta da se radi. Nismo imali dovoljno domaćeg semena, pa smo koristili dodatno neko strano. Vidi se razlika u sortama u pogledu bolesti. Desno na slikama je rapsodija.
CdmUP7j.jpg

ZKMj6v4.jpg

m6rf2ew.jpg
 
Sta mi se desilo sa psenicom? Jeste redja bila od samog pocetka, posto je tu dolja pa breg pa opet dolja...ali je l ovo neka bolest?? Kao da se susi 😥

 
Ceprkao sam koren nista je ne dira...jeste losa je i takva u tim deovima gde uvek prvo izgore Ili sazri pre svaki usev, tu je uvek tvrdo kao beton...mislis da je do zemlje? Nije bolest? Oprskao sam je sa fastakom, izmedju ostalog, al sam hteo za vikend i sa Kondorom ako je jede nesto...nije mi samo jasno zasto je zuta dole? U stvari, da li vredi ostavljati ovako ili pretumbati?
 
I kod mene je na jednoj parceli tako,u trake ( iza kombajna gde plug nije lepo zaorao slamu isti slucaj) predusev psenica. Ostaje tako pa sta joj bog da
 
Zna li neko jel ova aktivna materija tuce ljulj i slicne uskolisne u psenici ?. fenoksaprop-p-etil ,furrore super npr ima tu aktivnu materiju.
 
Nazad
Vrh