Psenica 2019/2020

url=http://fotkica.com/slike.php?slika=1_92751382_IMG_20191219_131142.jpg]
1_tmb_92751382_IMG_20191219_131142.jpg
[/url]
 
To je najverovatnije svedska muva. Pogledaj centralni list sto bolje mozes. Ako se on susi onda probaj da ga odmotas i vidis sta se nalazi u sredini.
Ja sam tako isto imao jedne godine i tu spasa nema. Naprrosto redukuje sklop i nista se uciniti ne moze.
Jel tretirano seme nekim insekticidom?
 
Tretirano sa yunta quatro. Nije po celoj njivi,nego mestimicno i na uvratinama,pretpostavljam da je bas na delovima koji su nikli prvi (u suvo), imali smo nicanje 5% u oktobru.
Nije samo kod mene,vecina ranih setvi je ovakva
 
Ja se iskreno nadam da nije jer ako jeste onda nije samo kod bas to slucaj. Ta svedska muva pravi bas puno stete, a narocito u jesenima kao sto je ova.
Ovako sam ja to zabelezio kod mene pre dve godine.










 
I ja sam imao pre 2 godine napad cikada,ali se tek u prolece manifestovalo.
Radjen je Gardoprim proletos,ne znam da li je od njega?
 
Nije isto ali pravi ogromnu štetu i nema leka za tu pošast.Član Šale je imao ovaj problem kod sebe pre par godina.Ako prati temu napisaće koju reč o tome.
 
Ako se dobro sećam ja i šale smo jedne godine imali isti problem,pšenica u vlatanju počela da nestaje sa njive,kažu tada da je to neki virus i da nema leka,a da pšenica ustvari u jesen bude zaražena ali se ili ne manifestuje odma ili slabo primeti...
Jel to o čemu pričate?
 
Arkadije zbog toga što ne izgleda tako.Imam dosta slika o tome koje ne znam gde sam zaturio pa ću postaviti ako ih pronađem.
 
Ako se dobro sećam ja i šale smo jedne godine imali isti problem,pšenica u vlatanju počela da nestaje sa njive,kažu tada da je to neki virus i da nema leka,a da pšenica ustvari u jesen bude zaražena ali se ili ne manifestuje odma ili slabo primeti...
Jel to o čemu pričate?
To su cikade,taj slucaj sam imao. Psenica je do aprila izgledala vrhunski i onda je pocela da nestaje
 
Nazad
Vrh