Psenica 2019/2020

Nece izmrznuti ali ako ima dosta snijega i stoji malo duze na prebujnoj psenici postoji opasnost od snijezne plijesni, imao jedne godine na jecmu , jako rano sijan i dobro nagnojen.

Snježna plijesan (Fusarium nivale) je gljivično oboljenje koje dovodi do propadanje pšenice tokom zime. Može se javiti i i na raži i ječmu.
 
Cuter odlicna stvar. Ja sam ove jeseni kupio od 3.2m 1600 kg tezak u bivsem Fop iz N. Beceja radi ekstra suncokret, ali i kukuruz posle Zmaj kombajna bez secke. Sve zivo sto naidje ispod njega sitni na 15cm duzine.
 
Pšenica sofru i simonida ali se nevidi uopšte razlika u boji i napretku, zasad iste, setva 10. 10. na gruberisanom sojištu.






Ki što se vidi buba i bubica i dalje, bolesti nisu nešto vidljive a trenutno u fazi bokorenja (što je niklo na vreme) i tri lista (one što su nikle posle kiše).
 
Setva 5.11. Dok sejana 11.11. Jos nije nikla
301748070cdd0fc4d03b44664c841cb8.jpg


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ima jos sejalica u ataru,ja danas posejao,a ka Zr sam primetio nekoliko sejalica,takodje i nekoliko njih je valjalo parcele kembridzom,ima tu dosta parcela tek posejanih.Nije mi jasno kako ovi govore kako je malo posejano psenice,ili manje nego prosle godine ,kad ovde vec sad se zeleni samo tako atari,a tek ovo kad nikne sto je sad sejano ....Da je bilo kisa nakon vrsidbe kukuruza ,mnogo bi manje gorelo i time manje psenice bi bilo posejano,ovako je dosta sejana na kukuruzista.
 
Eee, za to vec treba imati malu burgiju od 0.5 mm ali pre svega muda😂😂😂
Nije to strašno kao što izgleda. Buši se vrhom žileta ili skalpela. Kad je udarac po noktu ispod njega nema živaca da izazovu bol osim ako zasječeš dublje. Nasloniš ruku i vrhom žileta polako sjeckaš dok ne krene kap krvi.:)
 
A pre svega dezinfikujes sve to, jer posle infekcija bude 10x veca muka.Uznes neku malu iglu zagrejes upaljacem i bocnes, instat olaksanje.
 
Meni su u bolnici busili nokat na palcu na taj nacin namazali alkoholom nokat,pa jod i onda iglu skoro ko ekser 6-7 dobro zasiljenu ugrejali na spiritusnu lampu i onda probili nokat.Ljudi koje je to u momentu olaksanje bilo,a nista nisam osetio kad su busili mlaz krvi je jedno pola minute pricio iz palca i kad je stalo kao nov,a pre toga bol krvnicki prst otekao duplo i pulsirao kao u crtanom filmu u mali mozak kljuca bol kao cekicem.
 
Nazad
Vrh