Psenica 2019/2020

Anapurna ,sve joj odgovara za sad. Setva 9 oktobar bačeno 110 kg mapa po kj i 120 kg semena po kj.I najbitnija agrotehnička mera 13 litara kiše posle setve i oko 50 litara kiše u više navrata tokom novembra.

20191117_090554.jpg

20191117_090603.jpg
 
Kad ste pomenuli klase zemljišta da pitam kako se to odredjivalo? Nije retkost da bolje rodi na trećoj ili drugoj klasi nego na prvoj.
 
Ja lično mislim da je na našem terenu urađena bezveze kategorizacija tj da bi se manje oporezovalo ili šta.
Nemoguže da po bonitetu oko sela nema 1-2-3 klasa
 
Samo izgleda, čak sam na toj njivi jako po..izdeo jer sam hteo da bacim oko 130 kg, a izašlo je negde između 115 i 120 kg to je ujedno prva njiva pšenice koju sam sejao pa setvena norma nije bila zadovoljavajuća,ali sad kada vidim uslove za nicanje i rast nije mi žao.
 
Samo izgleda, čak sam na toj njivi jako po..izdeo jer sam hteo da bacim oko 130 kg, a izašlo je negde između 115 i 120 kg to je ujedno prva njiva pšenice koju sam sejao pa setvena norma nije bila zadovoljavajuća,ali sad kada vidim uslove za nicanje i rast nije mi žao.
Marko, ja sam takodje ljubitelj rane setve,ali mi se cini (bar tako po slici sticem utisak) da je malo preraslo to zito bar uvratine.....
Bas me interesuje kako ce prezimiti......daj Boze da bude sve dobro
 
Mene više brinu vaši i cikade,od kad nam se pojavila žuta patuljavost svi smo u strahu kod rane setve...
 
Nazad
Vrh