Psenica 2019/2020

Ovde u Zr niko jos ne seje, zemlja je toliko suva da moze da bude opet najeb, posejes padne 3 4 litre ona krene i osusi se. Bilo je toga i 20% prosle jeseni. Inace priprema ide odlicno. Seme za ovu godinu , Ingenio sa celesit topon tretirano, anapurna i Moison sa YQ.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene je malo kiše palo i sve je suvo. Možda odozgo nekig 4-5 cm. Mislim da ni velike tanjirače ne mogu ništa da urade u kukuruzištu. Ostaje da čekamo bolje vreme. A kako je krenulo biće izgleda kao prošle godine što se sejanja tiče. A i razmišljam se šta da uzmem od semena. Mislio sam da ove godine probam Modern ili da ponovo posejem Zvezdanu. Ona meni uvek lepo rodi. Dok budem čekao kišu još ću da razmislim.
 
Ja isto razmisljam da ne sejem jos uvek,iako su kod nas krenuli polako,svi na vestima najavljuju mogucu slabiju kisu u cetvrtak,padne li 2-3litre,sta ce tu biti od nicanja ?,jer odma dan posle kao toplo prolecno vreme,ima da isusi zemljiste pre nego sto nikne psenica.
 
Kod nas tek danas poceli da rade pripremu za setvu. Kod mene je sve spremno ali mi seme jos nije stiglo,pa sam se malo unervozio....
 
Juče započeo setvu. Foxyl, Armstrong i Apilco.

2YE0Ery.jpg

dSMJVZs.jpg

hnFEiH5.jpg
 
Kad gledam kako neki zavrsavaju setvu i kako ce verovatno i neku kisu dobiti cini mi se kao da zivim na drugom kontitentu i razmisljam da li uopste da je sejem. Kise ni na vidiku, zemlja suva skamenjena, tanjiraca jedva ulazi u zemlju 5-6cm negde i manje. I ako spremim nekako to nece da lici ni nista plus cu da namucim i sebe i masine. Da mi nije rizik na suncokret da idem kukuruz i da nisam doradio vec svoje seme i porucio nesto semenske robe verovatno bih definitivno prelomio da ne sejem. Ovako valjda cu makar ta suncokretista i gde je siliran kukuruz da spremim i da posejem u narednih mesec dana
 
Aco@Ne mora da znači.Ja sam posejao i povaljao.Sojišta išla gruber -kultivator a kuk.paljenje 2Xtanjiranje +valjanje,reklo bi se super,ali..Vlage u zemljištu je bilo ali nedovoljno za jednako nicanje,danas nakapalo malo ali ni blizu minimuma tako da visoke temperature i to malo vlage mogu da isprovociraju klijanje a da za nicanje nema dovoljno vlage i ode mast u propast.Jebeš firmu pod vedrim nebom :sjasi: ,da je palo samo 5l druga priča ...
 
Nazad
Vrh