Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Molim moderatore da obrisu post
 
Poslednja izmena:
Slikano danas,druga parcela Basmati u krupnom planu:osmeh:

245a9uw.jpg

1z2de92.jpg


I komsijina Simonida na tanjiranom kuruzistu,setva pred kraj novembra a djubrivo u zadnjih 5-10 godina nista,samo sto mora malo azota na prolece:osmeh:Inace on ce ovo da prihrani tek u maju ako nekog zajeb..za djubrivo.
14b14ep.jpg
 
Zaboravio sam za njega, to mi je najdalja njiva. pa me bas mrzi da odem. Nije ni on los, bio pre jedno dve nedelje, ali tada nisam slikao. Samo sto ima dosta korova na toj parceli...
 
Ista situacija je i kod mene, retko gde ima dobrih psenica. Pogotovo sto kod nas nisu mnogi jos ni prvu prihranu uradili.
 
Sto tugo?Pa dobro je ovo.Imas malo Pepelnice obrati paznju,odgovara joj ovo vreme.
Danas je mogao da se baca vestak,medjutim veceras poprska kisa,nadam se da nece vise pa da izbacam to u petak i na nju i na oranja.
 
Tugo,zato sto je po meni velika,a mislim da sam zakasnio za Cycocel,a iako nisam ne mogu da udjem u njivu od blata.

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
Tezis je mocan preparat, sprzice gorusicu i 50cm visoku. Ne sekiraj se, cekaj da se uvremeni.
 
Danas obišao pšenicu. Stanje vrlo zadovoljavajuće pogotovo ovih stranjskih sorti. Od prihrane nije dobila ništa, ali ako Bog da sutra krećemo pun gas...:ppozdrav:
Basmati, 120 kg/kj. Ima oko 13 bokora...
slike.php
[/URL] [/IMG]

Jedno zapažanje, Simonida i Ingenio su njive jedno preko puta druge, Simonida je sejana 7 dana ranije od Ingenia i više nego duplo veća, ali se i dalje naziru redovi čak i kad se gleda u daljinu a na ingeniu se ne naziru. Ovo govori o ptencijalu bokorenja između ovih sorti....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh