Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
E to je vec iskustvo u sejanju sa rasipacem,zatvori se da baca jedna strana i ima jedan dodatak da ne baca na zeljenu staranu i poseje se kao sa sejalicom.Sve moze da se uradi samo ako se hoce i ima ideja:ideja:
Jedina razlika je sto sam posejao Kws pa sam tanjirao i posejao pkb,u sustini razlika u setvi je jedan dan ali to nema veze,njiva je jedna ista u komadu.
 
Druga godina mi je arenda ta njiva, zatekao sam kukuruz, i ja sam opet sejao kukuruz u monokulturu. Gledao sam u svesci, povrsina 1.5kj prskano sa 60gr sirana i 0.7l colosseuma (to je doza za 1h). Neznam sta je pre korisceno.
 
Stvarno neznam, voleo bih znati sta je problem. Koje je vase misljenje, sta da radim sa njom? Ja se nadam da ce se trgnuti kad je sunce ogreje.

Kad se prisetim i kukuruz mi se prosle godine patio u nicanju i u porastu, ali sam na kraju imao solidan rod. Isto je bio u dnu stabla ovako kao ljubicast, u pitanju je zp427.
 
Stvarno neznam, voleo bih znati sta je problem. Koje je vase misljenje, sta da radim sa njom? Ja se nadam da ce se trgnuti kad je sunce ogreje.

Kad se prisetim i kukuruz mi se prosle godine patio u nicanju i u porastu, ali sam na kraju imao solidan rod. Isto je bio u dnu stabla ovako kao ljubicast, u pitanju je zp427.

Hoće,doće sebi kad grane sunce,al ako posle kiše opet kreće da se skuplja-nestaje,znaj da je hemija
 
Da li da idem odma ili da sacekam par dana, najavili su suncanog vremena od srede da makar malo pojaca lisnu masu da prihvati infuziju?
Oticu sutra do apoteke da vidim sta ce ponuditi.
 
Ta njiva ti je jako depresivna (valovita) a bivši gazda ko zna koliko je NPK-đubriva koristio, taj breg gledaj da uvek malo jače đubriš a gledaj da to folijarno što pre odradiš pošto i pšenica radi odavno i odradi naleto analizu na NPK- a đubriva.
 
Njiva mi je od dede, samo sto je drugi gazda drzao arendu 5 god, gledacu da joj sto pre dam neku prihranu, cim se stvore uslovi za to.
 
20hak91.jpg

kws solehio,cekamo drugu prihranu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh