Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta ti je pred usev na toj njivi da ti nije bauljar krenuo i napravio dar mar?
Predusev kukuruz, prskan sa siran 60gr i colosseum 0.7l doza za 1ha.
Nije bauljar, nije bila strnjika ni kod jednog komsije, komsijsko zito je odlicno. Sumljam najvise na seme, apac je prva reprodukcija, 140kg po kj norma.
Oticu sutra do njive pa cu slikati, danas nisam mogao.
 
Ja sam prosle godine isto bio u dilemi za jednu parcelu dal da pretanjiram za kukuruz. Srecom ostavio sam i na kraju sam tu imao jedan od najboljih prinosa. Bas cu da pronadjem slike iz 3-4 razlicita vremenska intervala
 
Petre,ja sam isto to uzeo ali planiram i još jednu prihranu,najverovatnije sa kanom ili sanom,videću.Već nekoliko godina praktikujem u prvom prskanju da ubacim i insekticid,nije velika stavka,par stotina dina po ha ali za svaki slučaj,vidiš dase neke bube već pojavile.Insekticid obavezno ubacujem i u drugo prskanje,posle Đurđevdana,uvek Fastak.Što se tiče vremena prskanja,kad se sredi vreme,za jedno dve nedelje otprilike.
 
I ja idem sa jos jednom prihranom, KANom, zbog kiselog zemljista.

A cime tretiras u drugom prskanju, osim Fastac-om?

P.S. Sme li kombinacija Sekator-Falkon-Fastac u isto bure?
 
Pronasao sam proslogodisnje slike.
Sorta je Ingenio, sejano je oko 10. novembar 2014 ne secam se koliko semena. Imam vise slika upravo zbog te dileme sta da radim sa njom. Od bez osnovnog, jedna prihrana azotom, prskanje Sekator+Falkon+FitoFert, i zetva. Prinos je na kraju bio 5t/ha

Pocetak marta


Kraj marta


Druga polovina aprila


Oko 20 maja
 
Kod mene je na jednoj parceli bio kukuruz,a na drugoj suncokret gde se to pojavilo ali obe njive su orane na 25cm dubine pa mi je neverovatno da je od hemije jer na drugim njivama gde sam na suncokret sejao nemam tog zutila mada sam i ja pomislio na to!
Danas bili zastitari iz PSS Vrbas pregledali psenicu uzeli uzorke da je provere u laboratoriji ali kazu nista nije opasno vec da je to genetska osobina da u nedostatku azota pocinje da zuti i cim pocne da usvaja azot vratice joj se boja sto su bili u pravu jer kada smo danas otisli na njivu jedva se poznavalo gde je bilo zuto ostalo je u jako malim tragovima zutilo!Kamen mi sa srca pao javice mi jos rezultate iz laboratorije ali kazu da se nebrinem da je psenica iako kasno sejana u odlicnoj kondiciji i da jako lepo i dobro izgleda!:osmeh:
 








Ns 40s. Setva oko 5. oktobra, pala kisa cim je zavrseno tako da nije povaljano. Prihranjena krajem februara sa anom.Jos nije nista prskano ali cim vreme dozvoli, zastitar kako bude rekao.
 
Juce obilazio zita lepo se zeleni, ne vidim neke promene na listu! Mozda po negde ima zutog lista ali samo onaj sto lezi na zemlji! Verovatno kad ogreje sunce ce to bi ok! U svakom slucaju planiram pored sekatora i nekim fungicidom da poprskam! Cekamo lepe dane!!!
 
Da nebude da se na forum stavljaju samo lepa zita, evo nekoliko slika mog mucenika apaca. Nece biti presejavanja posto je u donjem delu njive bolji (nisam isao taj deo juce gledati), a nadam se da ce se gornji deo izvuci malo.

140320162108.jpg

140320162107.jpg

140320162106.jpg

140320162109.jpg


u donjem delu njive je ipak malo bolji, nadam se da ce uskoro i urea doci do izrazaja i da ce se trgnuti.
140320162098.jpg


A evo sta ga muci, i ovaj deo sto je slabiji ima to na skoro svakom listu
140320162101.jpg
 
Evo za uporedjivanje:osmeh:
Kod mene se nista ne menja,jos uvek je ovakvo stanje,ustvari malo losije,zuto,presejavanje 95%,moze ga spasiti tanjirace samo 5%:haha:
3146mu1.jpg


- - - - - - - - - -

2dahy7q.jpg
 
Kako na istoj parceli nema zuto na KWS-u,sva sreca pa sam odvojio deo i nisam posejao sve ovo sranj...
Ovo je sve moja njiva,isti dan sejana,ista agrotehnika,isto djubrenje....
4lotox.jpg
 
Zelana je kws basmati,desno zuto je pkb talas.

Nikle su zajedno samo sto je ova zuta nikla i stala i evo tako stoji vec skoro 3 meseca,dobila prvu prolecnu prihranu pre mesec dana ali nema pomoci.Malo je kao,kao,kao krenula ali mali mraz je osisao i eto je tu je gde je...

- - - - - - - - - -

Seajno je na ciklon i vidi se na zadnjoj slici kako je malo prebacivao ciklon na ovu losiju stranu psenice pa se poznaje zelenija,znaci do semena je nije do zemlje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh