Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste kod mene je orano moracu sutra zvati zastitara iz PSS-a da izadjemo na njivu i da vidimo jer me zabrinjava to zutilo danas sam opet isa da gledam pa sad neznam jer vise zuto ili mi se to cini zbog mokre zemlje!

- - - - - - - - - -

Inace zuti se samo na bregu,a u dolji se zito lepo zeleni i u razoru.

- - - - - - - - - -

I obratite paznje na zita kod nas bauljar krenuo razbija zita ko lud jos pogotovo gde je zito na zito!
 
Hystar, danas slikano, slike sama govore...

2i0rvh5.jpg


1z2k1m0.jpg


x38oll.jpg
 
U, ovde ce biti debela stabljika. To mi se svidja, samo kad pomislim na poleganje presece me nesto u stomaku :)
 
Danas isao malo po opstini silom prilika. Zita za ovo doba godine jako lepo izgledaju. Ima par njiva koje voda davi al tu je tako to su livade i pasnjaci koje su preorane. Nisu dzaba bile 50 godina neobradjivane .
 
Izgleda da cu 1.5kj zita da presejem ove godine, ninasta nelici, bolesno, retko, malo... Sve ga je napalo.
Interesuje me u slucaju presejavanja da li je dosta preci 2x tanjiracom pa onda unistiti zito u prskanju kukuruza ili ga oprskati prvo totalom i kojom kolicinom totala?
 
Nije mi bilo danas do slikanja, oticu sutra ili prekosutra kad uhvatim vremena do njive pa cu slikati. Stanje se samo pogorsava zadnjih mesec dana, dobila je prihranu pocetkom februara 100kg uree po kj i nije ni osetila.
Sta ti je pred usev na toj njivi da ti nije bauljar krenuo i napravio dar mar?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh