Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Basmati, slika od juče:
15yiys1.jpg
 
Basmati, slika od juče:
15yiys1.jpg
Imam slicnu ovakvu Anapurnu i malo bolji avenue,posto do sada nikad nismo sejali psenicu koja ide manje od 300kg/ha mislio sam da je ovo lose nicanje i bilo me sramota da postavim slike....Pa me zanima misljenje iskusnijih,je l' ovo ok nicanje za ove dve sorte psenice?
 
Pred devojkom i njivom nemoj da se sramotiš,one to odmah osete i onda nisi više glavni.Nije loše,razbokoriće se ona na proleće,ništa ne brini.Samo spreni pare za prihranu i hemiju i prikolice za žetvu.Da si ove bacip 300 kila bila bi pregusta na proleće a onda idu i problemi sa poleganjem i bolestima,naročito ako bude kišno proleće.
 
Pred devojkom i njivom nemoj da se sramotiš,one to odmah osete i onda nisi više glavni.Nije loše,razbokoriće se ona na proleće,ništa ne brini.Samo spreni pare za prihranu i hemiju i prikolice za žetvu.Da si ove bacip 300 kila bila bi pregusta na proleće a onda idu i problemi sa poleganjem i bolestima,naročito ako bude kišno proleće.
Zaoran je 200kg/ha map 12-52 i planiram jos na prolece 200kg uree i 200kg kan
 
Ja sam danas bio da obidjem psenice. One sto sam posejao do 15. Oktobra su dobre, kao I jecam. Izbokorila se dobro.
Ali ove sto su kasnije sejane si lose. Cak ima I gde se zute, verovatno od mraza.
Koliko minus moze da podnese psenica bez sneznog pokrivaca?
 
Evo i moje tuge od psenice,predusev soja 3/4 i 1/4 kukuruz,poorano pre kisa,a posle kisa spremljeno i posejano 25-26 oktobra,150kg/kj semena 1 R. Ingenio, 150kg/kj 6/24/12 i 50kg/kj ureje. Greska je napravljena u predsetvenoj pripremi lose je uradjena i druga stvar je relativno plitko posejano zbog problema sa diskovima na masini. Tako da je za iducu godinu nabavljen spremac sa daskom i 2 reda rotora,a za masinu je nabavljena velika brana od alki,jos da joj na leto izremontujem diskove pa da iduce jeseni ispravim postojece greske-propuste,ali je ipak bolje nego lane u ovo doba,delom je pocela da se bokori.

 
Samo kembridz ljudi ako mi neko slikovito objasni kako se postavljaju slike uslikacu vam moju psenicu da je vidite a sejana je u novembru!
 
Danas sam i ja malo obišao pšenice. Predusev soja:
3sw0z.jpg

Predusev kukuruz:
w1tm3d.jpg

Predusev takođe kukuruz:
wh1z6q.jpg


Sve je sorta Balaton, 2. reprodukcija, domaće seme, sejano 23.10., sa oko 135 kg/kj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh