Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam koristio Modus prosle 2014.god.Na zalost,bila Simonida,uhvatila je rdja i sto se tice prinosa nista posebno.Ali,nije bilo polega,a neznam kako bi bilo bez Modusa.I ja sam ga tad prvi put koristio...
 
Ogled Syngenta MOISSON,setva 30.10.,setvena norma 225kg/ha,osnovno đubrenje N:p:K 5:10:22 500kg/ha,predusev kukuruz,pre setve 1prohod kratka tanjirača

Picture%20003_5.jpg


Picture%20002_5.jpg


Picture%20001_6.jpg
 
Zašto toliko K?
Drugo pitanje,šta mislite dali je opravdano dase u zemlji sa malo humusa , i blago kiseloj ,ne koristi regulator rasta jer i pored obilnog djubrenja N ,ta zemlja nemože naglo da ga usvoji,pa nebi trebalo da bude pologa ?
 
Hehe, "repicu" 2017. velika je sansa da niko nece sejati ;) Ali ok imace K zalihu pa moze par godina se MAPirati samo:ppozdrav:
 
Ima malo i do godine, ako godina omane mozes baciti djubreta koliko hoces neces nista navrci. Prosla godina je bila specificna, ako udari susa i toplo vreme kad bude psenica nalivala taj prinos ce biti na 3 KJ, sad samo moze da se pise da ce biti ovolilo ili onoliko.

Slušaj ti Acu šta ti ja kažem,tako će biti.Valda sam i ja neki poznavalac pšenice i rekorder,iako neznam da treba sipati ulje u pumpu!Šta si se uplašio,neću tražiti čast!

Kad si ti Mladene sejao ovaj Solehio,sigurno pre one prve kiše kad je ovako dobro i gusto naraslo?Ima na proleće da se kupuju regulatori rasta,samo tako.Mora da je sejano na soji sa lepim đubrivom i na dobroj zemlji?Svaka čast,ako ne polegne i ne razboli se od vlage i gustog sklopa,eto 9 t lagano.
 
Šta reći Rakin.Kao i gazda,dobro.Samo su mi se neki žalili da su očekivali bolje rezultate KWS od tog semena,ali su ipak bili zadovoljniji sa Basmatiem,Solehiom pa čak i Feriom.Mada generalno mislim da je KWS dosta pogodio sa ovin sortama.Prošle godine sam sa Basmatiem imao za Mačvu odličan prinos.Mada,što kažu paori,daleko je žetva.Ima tu još puno krivina gde se može kiksnuti.Za sada mislim da su stvari obećavajuće za većinu pšenica.
 
Može biti velikih problema Srđane,naročito ako bude lepo kišno proleće pa naraste i bude gusta a vlage puno_Onda ima da krenu bolesti samo tako.Bez dva prskanja,a možda i tri nikako .I obavezno sa prvim prskanjem idi i tretman protiv korova jer vidim da su kod tebe korovi već počeli da bujaju!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh