Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenio slikan u nedelju.

a12332076d011a6cd8b02d5f711d2e16.jpg


832096eb9d75048880a2c4be203dd322.jpg
 
Cici... ovo jako gusto. moj ist ovakav i svi mi kazu da nevalja!!!!!!!!!!!!

p.s. Ja se svima nasmejem .........
 
Nista nece biti ja Ingenio prosle godine 170kg po kj,isti tako i ove. Ali jedna parcela je dobila 120kg po kj bas za probu i uverenje.

Sent from Mtz 892 :)
 
:osmeh:



Prosle godine smo kupili ovu parcelu pa treba malo da se dovede u red.

Ubuduce nemoj da ides sa vecom kolicinom od 200 kg/ha Map-a jer moze da deluje toksicno, prati tu parcelu imaces dosta nejednak rast. Imao sam taj problem na parceli sa 13 mg Fosfora pa sam hteo da podignem nivo na 15 + , dobio sam nejednak kukukuruz , nije bio u pitanju ni crv ni seme, provereno.
 
Te psenice koje nisu zatvorile zemlju se meni ne svidjaju.Taj slucaj na 15.12.2014. sam imao.Gde god je bilo tako prinos bio daleko losiji od onih koja su uveliko zatvorila zemlju na taj dan.
 
Ubuduce nemoj da ides sa vecom kolicinom od 200 kg/ha Map-a jer moze da deluje toksicno, prati tu parcelu imaces dosta nejednak rast. Imao sam taj problem na parceli sa 13 mg Fosfora pa sam hteo da podignem nivo na 15 + , dobio sam nejednak kukukuruz , nije bio u pitanju ni crv ni seme, provereno.
Ovo verujem da si u pravu jer je poznato da višak fosfora blokira cink koji je poznat kao hormon rasta , pa se kod tebe verovatno to i dogodilo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh