Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Komšija North..i ja danas bio na pšenici.Isto sejana 25.10. i lepo nikla,nema nigde omašaja,jedino što nije tako velika kao one sejane pre kiše.Valda će se lepo razviti do nastupajuće zime.Za ovu nedelju prognoziraju temperature 13-15 C pa će se još malo izvući,nadam se.Ne valja kad uđe u zimu ni mala a ni puno velika,ko će to sve pogoditi?Slikao na mobilni ali nema mi sinova da okače snimak.
 
wPqLbG8.jpg


CyFIB1G.jpg


Ns 40 s. Setva 7.10.2015.
Lose slike,izvinjavam se...
 
Znao sam da će ove godine Dragan 18 imati najbolje žito.Pre mesec dana u jednom mom postu sam to nagovestio i to se sad pokazalo tačnim.Dok smo mi na forumu razglabali kad sejati,koje seme,koje đubre,njega nije nigde bilo.Ćuti čovek i seje.Kad je niklo eto ga sa slikama.Svaka čast,ovde ne sme biti ispod 8,5 t.Sve ostalo ću ja nadoknaditi.Razume se da sve preko 8,5 t ide meni.Mislim da je sve pošteno od mene,šta vi ljudi kažete?
 
Znao sam da će ove godine Dragan 18 imati najbolje žito.Pre mesec dana u jednom mom postu sam to nagovestio i to se sad pokazalo tačnim.Dok smo mi na forumu razglabali kad sejati,koje seme,koje đubre,njega nije nigde bilo.Ćuti čovek i seje.Kad je niklo eto ga sa slikama.Svaka čast,ovde ne sme biti ispod 8,5 t.Sve ostalo ću ja nadoknaditi.Razume se da sve preko 8,5 t ide meni.Mislim da je sve pošteno od mene,šta vi ljudi kažete?
Videcemo u Julu , za sad tece kako treba.
 
Da niste vi sa tim semenom Moison malo preterali u setvenoj količini.Može lako da se desi da na proleće bude pregusta i da polegne,uz to i sitnija a to vuče sve ostalo...350 kg MAP je po mom mišljenju mnogo!
 
Нисам нагласио да је све то по хектару...а са сетвеном нормом сам на горњој граници! И да додам да је слика лоша због мањка пиксела и сунца са десне стране.

Послато са Tab2A7-10F
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh