Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Manjeviću,kao da je sejač ne ravnomerno sejao pa je na nekim mestima više niklo,kao busen,a negde malo tanje ili mi se čini?

- - - - - - - - - -

Marčelo,žito je jako dobro,koliko si ti semena koristio za ovj"tepih" da nije malo previše?
 
Jeste malo neravnomerno posejano. Sejano je po vlaznom.
Da je bilo suvo, pa da sam prosao kembridza valjkom, bilo bi to mnogo bolje. Mada sam I ovako zadovoljan.
Ja sam skoro sve posejao po vlaznom. Ja zavrsio setvu 24. oktobra. Drugi su poseli da seju krajem oktobra.
Videcemo da li sam uradio dobro ja, sto sam ispostovao optimalne rokove, ili oni sto su sejali u boljim uslovima ali na kraju optimalnom roka.
 
@ ACA RAIC 130 kg/kj , nije previše znao sam ja ići i do 165kg/kj i uvek je do sad ispalo dobro , nežalim nikad na seme i uvek idem semensko.
 
Kod nas u kraju , psenice koje su sejane kasnije u novembru, jako slabo i sporo nicu, ne znam sta moze da bude uzrok? Kakva je situacija u drugim krajevima?
 
I kod mene u selu ista situacija. Da i ne pominjem one koji su posejali ciklonom pocetkom novembra i samo presli drljacom. Tu je tek ponegde neko zrno niklo.

Ja sam drugu turu zita sejao krajem oktobra, priprema je bila odlicna, vlage je bilo, ali sam ja maksimalno podubio sejalicu i povaljao posle setve. Nikla je odlicno. Ali nije to ni prineti onim zitima posejanim pocetkom oktobra. Ona su vec zatvorila zemlju.
 
Kod nas je jako šareno. Ko je posejao do 15.10. taj je odlicno prosao, tad je jos bilo vlage u zemlji i toplo vreme. Ali takvih pšenica je malo. Svi koji su kasnije sejali imaju pšenicu koja sporo niče. Ima dosta parcela gde je veca kolicina semena ostala na površini, sve je to krenulo da klija, ali sporo napreduje. Ja sam posejao 25. I 26. oktobra, tamo gde je bio suncokret dobro je posejano i lepo je niklo, dok je na parcelama gde je bio kukuruz obrnuto.
 
Evgenije sejan 8.10. Setvena norma oko 115 kg/kJ, oko 160 kg/kJ 6:24:12 + 20% sumpor + neki mikroelementi (elixir zorka).
wssgtd.jpg
[/IMG]
 
Minđušar nema tu nikakve prozivke nego te čisto podsećam da ubaciš slike koje si obećao jer si se dičio i hvalio svojom setvom.
 
Koda mene je sijana na oko 4cm ali sporo izlazi,nije mi jasno više ništa.Išao sam da je posijem na tu dubinu misleći da će joj bolje biti radi smrzavanja,da je mrazevi neće moći dignuti ali ne sviđa mi se situacija.Nekako sporo niče,da li radi ovih mrazeva i hladnih dana ili radi čega je.Mjesec je prošao imam jednju njivu gdje još nije sva izašla i čisto sumljam da će izaći.Da nije blato pretanjirao bih je da je ne gledam.
 
Danas u obilasku video na jednoj njivi mi bauljar napravio cirkus do komsijske strnjike... Sutra ce biti oprskan,kad malo otopli.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh