Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
iskren da budem, ja se bojim za rane setve,negde mi je prevelika psenica i ako nastavi toplo vreme,izacice prvo kolence i onda nastaje problem od izmrzavanja. a i pocela je da zuti zbog deficita vlage
 
Molite Boga za lepe, ciste Majske kise pa nece prinos izostati! Ovo sad ne znaci nista osim u nekim slucajevima. Ako je djubrena u nekoj zadovoljavajucoj meri ne bi trebalo da brinete. Ume psenica i u Januaru kad vec ima vlage i ako je lepo vreme da nadolazi na dobrom putu za dobar rod! Neki kazu za soju sto je i istina da je cudna biljka ali psenica zna biti jos cudnija.
Rano je za brigu ma kako sada izgledala! Razlog za brigu bice tek u Aprilu za te parcele koje tada izgledaju nikakve ili dosta slabe!
 
U jako lošem stanju koje su pre kiše posejane
ca0cc3ce81701ca714ac98be18601cc9.jpg
bf1ff219757ebd555065e862d3cc03b3.jpg


Taptalk LG-65
 
Ima da bude ekstar ali preklane.Nema tu nekog roda garantovano.I moja je sva kao kod Kiraja tj nikakva. Sad kada krene hladno pa krene pa stane pa krene pa stane onda udaraj 3 prihrane da nadoknadiš malo ali nema tama roda za zaradu,biže da se pokriju troškovi i možda plati zakup,opet volontiranje.
Inače kod nas je 80% površina pod pšenicom u takvom stanju.

Moja je prosle godine sijana kasno , posijano 125kg/kj, nista bacano gnojiva , u 2 mjesecu kad se moglo u njivu bacio 50kg/kj PK i 150kg/kj UREA, nista KAN-a , izgledala jako losa rjetka i nikakva do zetve bila za slikanje a i prinos odlican, sve zbog kisa u proljece koje je dobila na vrijeme.

Rano je za bilo kakve procjene sta ce biti nagodinu.
 
Solehio na suncokretu, ovo je prva njiva koja je sejana sa novom sejalicom pa ima od svega po malo a i setvena norma je diskutabilna, sejano posle kiše:
1rc94z.jpg
 
Zdravo ljudi, imam problem. Bila neka rasprava na ovu temu, ali ne mogu da se setim gde sam pročitao. Komšija zapalio kukuruzovinu i danas sam obišao njivu i video da je plamen oštetio i moju pšenicu.
20151121_143604_zpsaccwlz6t.jpg


20151121_143626_zpsenqnunpt.jpg


Tu na prvoj slici s desne strane, izgleda ostala sejalica bez semena u jednoj (sekciji, kutiji?) jedno 50m ::sramota::
Hoće li se ovo ošureno oporaviti do proleća? Ružna slika kod nas, na sve strane se pali. Prethodnih dana smo pocrkali u ataru od dima al' eto, bar su oranice crne ::lose::
Inače ovo je Ingenio, sa oko 140kg/kj semena, sa 100kg MAP-a po kj i sejana je 26. oktobra.
 
Meni je pšenica tako izgorela,ali od trave i trske upaljene u proleće
Komplet se osušila,pa isterala,u žetvi se nije videla razlika,e,sad...nije ni meni jasno kako
 
Pa da, sećam se da sam bio pročitao nešto u temi "Nikad ovako" ako se ne varam. Ne znam sad da li je bolje što je mala pa ima vremena, ili šta god joj treba da se oporavi ili je gore što je mala a čeka je zima. I ovako nemam šta da joj uradim, al bar da znam. Jbg, mogao je da obrazdi pa nek pali, nije moja njiva šta me brige. Najgore je što u čelo sa ovom imam isto parcelu, tu sam bacao veštak i zamalo da stvarno bude bačen. Ja istanjiram kukuruzovinu, doduše imam male Olt tanjirače. Nije neki posao, ne mogu one da izmešaju svu tu masu, ali eto spasile mi dve njive dosad od vatre i lakše uzorem jer je netarupirano. Mali off, izvinjenje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh