Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
[video]https://youtu.be/NwughOTcvAM[/video]
Slucajno nasao neki video iz setve ja i moj mali domacin
Ja zavrsio setvu 4.11. One ranije sejane polako nicu iako su sejane posle kise imaju dobru vlagu i povaljane su sve. Ove godine setva isla iznenadjujuce lako bez pritiska i zurbe
 
Sta ce biti s mojom psenicom sejana krajem oktobra mislim 29 i 30 a ni zrno nije niklo a ima ga i od gore koje nije zatrpano.
 
Nece biti nista, ponice za koji dan.

Moje su izasle u zadnjih par dana, setva 24-25 oktobra, i cim su se docepale sunca rastu sve ih milina gledati. Ja sam u startu malo dublje sejao tako da ih nisam ni ocekivao da ce ranije niknuti.
 
Sta ce biti s mojom psenicom sejana krajem oktobra mislim 29 i 30 a ni zrno nije niklo a ima ga i od gore koje nije zatrpano.
Ja sam danas obilazio njive sejane 1 i 2.11. i za 2-3 dana ce izaci.Za sad vlage ima,posejano je na oranom zemljistu,ali odmah spremano i povaljano posle setve.Cim malo razgrnem zemlju prstom tu su vrhovi psenice.
 
Evo moje keceljice. Psenica Ingenio, posejana 17.10. 2.5kg semena i 2kg NPK 16:16:16 po aru. Nikla je ravnomerno, dublje je orano+kembridz pa je vlaga ispod tanke pokorice prilicno sacuvana. Ali, sada bi joj dobro dosla kisa...
2ltfz80.jpg

34qo1w9.jpg
 
Po zitima sto su sejana pre kisa bogami krece i trava momacki,fali mu i kise ko da ga malo lema napada.:sta:
 
Ja sam prskao insekticidom, preventivno. One se sad hrane biljnim sokovima i narusavaju zdravsrveno stanje biljaka, ali ono sto je opasno mogu da prenesu virus patuljavosti psenice, a to se nemoze znati do proleca.
 
Dans obilazio psenicu i nisam uocio nikakvu gamad. Za sad jos bez prskanja, ali ako potraje ovako toplo postoji velika verovatnoca da cu kaciti prskalicu i u novembru mesecu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh