Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenio...........Priprema sojista 2x gruber i setva 9. oktobra na dubinu od 4-5 cm. Setvenu normu neznam tacno jer nismo racunali ali je tu negde oko 125-130 kg/KJ. Razmak medju redovima je 14 cm.


68shar.jpg


vinzoy.jpg
 
Apach posejan 31 oktobra, da sam prosao valjkom svako bi zrno izniklo, ali jos ima vremena za potpun sklop! Nakon suncokreta orano i prosao jednom setvospremacem da bi posle onih kisa jos jednom prosao setvospremacem.

2015-11-12-151952.jpg


2015-11-12-152029.jpg
 
Do kiše zemlja se neće videti.Sada je pretoplo i pšenice rastu brzinom svetlosti(one koje su nikle i koje niču).Moram sutra okinuti još neku sliku da se nadopunim. :osmeh: Danas sam malo obilazio.U odnosu na nekoliko pređašnjih dana ne može da se prepozna.
 
Pravo je govorila moja baba:golja je uvek golja.Veliki isu to ulozi Dragane da bi se kupovala mehanizacija za par hektara zemlje.Ali da su preterali sa neodgovornošću,jesu.Pri tome nisam nikad pitao za cenu niti se cenkao,koliko sam dužan...molim izvoli na uvratinama.Da je neka manja parcela,ostavio bih pa baš da vidim,ovako je to ipak 55% moje celokupne površine pa nesmem baš toliko da rizikujem.Nemam petlju.
 
Jbt ove vase psenice skoro do kolena,a ja danas zavrsio sa setvom moje psenice mada se i nejedim mnogo jer svega na dve tri njive su nikle lepo dok na ovim ostalima tek krecu da nicu!
 
Kod mene je bilo dosta samoniklog kukuruza i suncokreta.Onih par jutarnjih mrazeva jako lepo je to resilo.Za razliku od prosle godine ovogodisnja situacija mi se mnogo vise svidja.
 
sa cime prskate psenicu?ja na jednu parcelu imam dosta gorusice pa neznam sa cime moze sad da se prska

Ja sam konkretno prskao insekticidom, protiv cikada (prenose virus patuljavosti psenice) i vasi (hrane se lisnim sokovima), najezda opasna na prvo sejanim zitima u nasem ataru.
 
Cikada, vasi i kojekakvih bubuca more jedno! I na psenici kojoj je tretirano seme sa yunta quatro, boli ih stomak ali jedu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh