Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
jedna slika od danas...
photo0001.jpg

solehio 120-130kg po kj,100kg mapa,dva tanjiranja i jednom drljaca,kembridz posle setve...
 
Mladene,ovo mora da si sejao pre ovih kiša kad je tako lepo nikla.Bio sam danas u obilasku,pšenica posejana 25.10. nema promena.Počela da klija ali je daleko od izlaska na površinu.Treba lepa kiša za sve pšenice posejane u zadnjih desetak dana.
 
Danas bio malo u obilasku.Pšenica sejana 21 i 22-og lepo izlazi.Nisam poneo tehniku za slikanje pa nema slika.Ići ću opet u obilazak za par dana,slikati i sejanu 23-eg.Dole nije suvo,sačuvali smo vlagu štogod.
 
Kakve su šanse da počne da gubi klicu? Ove što su pliće posijane pustile klicu u stale.Mislim da će biti šareno i velike su šanse da ove iz kasni rokova bolje niknu i na kraju budu bolje.
 
Jutros povaljao poslednju posejanu u subotu uveče vlage ima na pretek,sav mi se valjak izlepio.
Vlaga je problem na parcelama koje su dirane odranije,one orane pa ostavljene za setvu su najgore.Ko je ulazio u parcelu spremio pa posejao nema bojazni za vlagom.
Ove godine nisam koristio RD, samo sam je koristio na 2,5 kj zato što je potanjirano i ostavljeno vetar ga skamenio posle sam radio sa tanjiračom 2 puta i odma mašina vlaga je sčuvana na tim parcelama.Od nekih odranije potanjiranih suncokretišta odustao od setve ,samo prevrćem grudve.
Ove godine posejano 16 kj strnina od toga 3,5 ječam ostalo pšenica ,smanjila se površina pod pšenicom za cc 40%.
 
Ja sam prošle godine na jednoj zemlji pola izorao prije kiše a pola poslje. To se posijalo i nakon sjetve opet pala kiša. Ovaj dio oran poslije kiše bilo super žito, a ovo prije, pola potopljeno i rijetko ostalo.
 
Ja konkretno nisam zadovoljan sirtakijem, jer nije stabilan. Jako mnogo prinos moze da varira od godine, i da podbaci vise od ostalih...
 
Danas sam prosao pored parcele od 5 kj koju sam posejao 31 Oktobra i polako ali sigurno psenica se zeleni, nisam mogao verovati da ce tako brzo redovi da se vide! Orano je pre onih Oktobarskih kisa i predjeno setvospremacem jednom, da bi dan pre setve prosao jos jednom setvospremacem! U pitanju je Apach!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh