Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Onaj tvoj gruber ce gusiti. Potrebna je visina do rama od 70-80 cm za rad u kukuruzištu.Stim što na 70 cm treba da bude kvalitetno usitnjena kukuruzovina.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Moj gruber je visok 68cm. Kod nas nisu neki prinosi, seje se redje, ide na 25cm, tako da mislim da ce ici. Ako ne ide, onda ce ici prvo tanjiraca.
Imas li neki predlog, kao iskusniji proizvodjaca psenice od mene.
Cak mislim da je i bolje da ide prvo tanjiraca, pa gruber, onda ne bi bilo pluznog djona, posle tanjirace. Ispravite me ako gresim.
 
Poslednja izmena:
Za sve useve treba pripremiti ranije,da se uspostave svi procesi u zemljistu pre setve i da se zemljiste slegne.
Prvo bih probao gruber pa tanjiraca. Ako lose izgleda onda kontra.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Poceli prelaziti sojista, odma dok ima jos iole neke vlage ... ide dosta lagano, dubina 15 + cm, do setve ima 40-50 dana pa ce se videti sta ce biti najbolje od masina u drugom prohodu
bi2azd.jpg
 
Probao sam prvo gruber. Ne ide, gusi u otkosima. Ali kada ide prvo tanjiraca, pa gruber, onda uradi dosta lepo
 
Izgleda lepo Dragane.Jel planiraš kasnije malo đubriva pa tanjirača?Ja čekam da skinem soju pa posle malo mešanog i verovatno dva prohoda velikom tanjiračom.Jedne godine komšija radio u sušnoj jeseni dva prohoda sa velikim krimlerom i bilo dosta lepo,zemlja sitna a i dubina desetak santimetara.Niklo savako zrno.
 
Drugi put ili opet gruber ili setvospremač.predsetveno samo urea...skupo djubrivo,a parcela u kondiciji.

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam sutra planirao da posejem. Danas bačena urea i uradjeno setvospremacem drugi put. Dosta dobro izgleda, ali za perfekciju je falila jedna kiša pre drugog spremanja.
 
Ma nesekiram se,to je neka Ruska sorta,PUTINKA se zove i ima u sebi prirodni antifriz pa trpi i preko -30.Pa valjda i sam znaš da je Ruska tehnologija najbolja na svetu:haha:.
 
To cu i ja pod moju psenicu i u prolece kan. Trebao bih sa vise sumpora ali za sad nisam nasao u poljoapotekama 10-30-20 ili slicno a map je preko 60 din da ga umesam. Najbolje je kad uradis analizu zemlje i onda naspram mogucnosti djubris sto pribliznije za tvoju zemlju.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Pa to nista covece ne valja, gde je tu plig, pa teška drljača, pa setvospremac. Kako ti zamisljas da posejes u takvo zemljište :osmeh:
 
Imam njivu koja i nije bas za kukuruz,soju i slicno,koliko je opasno ponovo sejati psenicu na strnjiku.Koje stvari trebam da ispostujem i koliko je manji prinos?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh