Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U Srbiji nema vise nigde semenske psenice, sto znaci da je mnooooooogo posejano.
 
Čini mi se da sve pšenice posejane ovih dana će čekati kišu, a nje nema na daleko.Brzo se isušio površinski sloj.One posejane pre kiše su izuzetno brzo i lepo nikle a ove će malo da popričekaju.

To sam i ja upravo piso pre neki dan.U nedelju idem da vidim moju,biće joj tad 14 dana ali mislim da će biti loša sa nicanjem!
 
Danas otišao na parcelu 4 kj da potanjiram za pšenicu đubrivo i jedan prohod urađebni pre 7-8 dana,kamenolom tako da sam batalio sejažu kukuruz.
U soji milina kako se radi,sutra nastavak.
 
Prijatelji, potreban mi je savet . Posejana pšenica 31.10. bez osnovne prihrane. Šta preporučujete da se baci na proleće? :sta:
 
Ma nebrini nista, samo dve mogucnosti su u opticaju ili ce biti roda ili nece.uvek treba baciti u setvi neko djubrivo pa cak i 100kg h bolje nego nista. ja sam par godina bacao kan i npk u setvi i bilo je dobro.generalno u mom kraju ljudi gledaju da posade sto vise psenicu a ne bacaju osnovno djubrivo i time u startu vecina osudi na propast psenicu.na kraju bude 2-3th i taman ulozeno vraceno zarada 0.ja sam imao par godina problem uradio sam sve ok i na kraju je bilo lose ali zbog vremena.kod mene se zna u setvi 300kg npk i prihrana kanom na prolece 2puta po 150 ili 200kgh ako je sve u redu prinos je preko 6-7th ostalo nije do mene.moj savet svima nemojte da sejete bez osnovnog djubrenja jer u startu umanjujete prinos u vecini slucajeva a moze da bude i dobro ponekad.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh