Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako sam cuo ima samo neke male promotivne kolicine ove godine i da su one raspodeljene za sve regione Srbije. A cena je cini mi se bila 30e za vrecu od 500 000 zrna. Ali nisu proverene informacije 100%

Dosta teško sam došao do četiri vreće od 500.000 zrna ili 27kg vreća. Platio sam ih 18.500 din. ili 171 din/kg.
 
Maticu nemam Anapurne da sam imao duplo koliko sam imao prodao bih sve. 171 din/kg za taj hibrid definitivno nije vredan. pa da rodi i 15t/ha. Na crnjaka sam uzeo Anapurnu nultu za 1e/kg, a a1 semenska je bila 80din. Od te a1 moze da se ostavlja seme 2 godine tj u b1 i c1.

U svakom slucaju baca detaljno pusti kako se ponela ta psenica, opovo ima dobru zemlju

- - - - - - - - - -

Maticu tebi kad budem isao za Sremske Mihaljevce cu doneti gratis :D

Jedino mi zao sto ove godine nije ostalo ni kg za mene od te a1... ali ima je po celoj vojvodini i ub-u pa cu cuti rezultate :D
 
Gledam danas reportažu o toj hibridnoj pšenici.Ide je dosta manje po HA ali je skuplja,traži više đubriva,bolju zaštitu a rodi oko 11 t.Rezultati sa ovim našim sortama već dostižu 9 t.Da li će povećanje prinosa za 2 t opravdati povećano ulaganje,pitanje je ?Biće interesantno ispratiti ovo seme sve do vage.

- - - - - - - - - -

A videćemo i tu Anapurnu koju kolega Zhexy hvali na sva usta.Nešto mi je tu sumnjivo.Da nisam uzeo ranije seme,naručio bih kod njega,samo da prvo čujem gde mu je kuća,da znam gde da idem na reklamaciju posle.Te uzeo a1 na crno te b1 i c1 na belo,samo da ne pocrveni kao Simonida prošle godine...Opasan taj Pazovčanin.Babe u Mačvi nekad govorile da u Pazovi ne valja ni lebac kupovati,a kamoli Anapurnu!
 
golubinci djurdjevska 108 22308 eto adrese.

ta crvena simonida nije rodila ni blizu prinosu od 6.5t/kj sto znaci da je i vise nego ta hibridna koja u teoriji ima samo 11t. po meni na toj hibridnoj neko mlati debele pare samo. cak i za anapurnu sam dobio preporuku da se tretira zastitom 3x, ali ove godine je prosla 2x sasvim dovoljno.
hehe cudno je to kako bi svi na reklamaciju, a kad rodi niko da casti :D

u svakom slucaju bice postavljeno dosta ogleda mog semena ove godine pa cemo videti gde ce se najbolje pokazati. kod mene, kod brata sa zorkinim djubretom, na 16-16-16, kod gospodina cirpanova u curugu sa mila crop yarinim i normalno folijarna prihrana.

jedini problem koji se namece je taj sto su ZALIHE PSENICE puneako se na varam zadnje 2-3 godine rodila izuzetno fino pa ce cena pokazati.

http://www.semenarna.si/tl_files/Prodajni-program/Zita/hibridi/Hystar.pdf

evo nekih brojki o toj novoj hibridnoj, koliko ja vidim to je samo poboljsani apache, e sad videcemo. sve nove sorte podnose dosta azota i jako se bokore
 
Svaku promenu ispratiću slikom na forumu bez namere da je reklamiram. Pisaću onako kako je jer je nisam dobio nego platio, a i sve ostale zaštite i prihrane ću platiti.
 
Evo moje psenice i kako ona izgleda u ovom delu Srbije.

Simonida,setva 30.09.2015 na povrsini od 45 ara,potroseno 125 kg semenske psenice.
slika0834.jpg


Ovde vidi se razmak desno Simonida a levo NS-40s koji je sejan 27.09.2015 na povrsini od 1,8 ha sa 270 kg/ha,seme je prva peprodukcija.

slika0835.jpg

slika0837.jpg

slika0838.jpg


Ista njiva samo je sa druge strane slikano.
slika0843.jpg

slika0845.jpg


A ovde na poslednjoj slici brat ore njivu na kojoj ce sledece godine biti posejan kukuruz.
slika0842.jpg
 
Danas zavrsena setva, posejani Ingenio, Apache, Sobred i Solehio, sad bi mogla i jedna kisica, bar jedno 15-ak litara :osmeh:
 
golubinci djurdjevska 108 22308 eto adrese.

ta crvena simonida nije rodila ni blizu prinosu od 6.5t/kj sto znaci da je i vise nego ta hibridna koja u teoriji ima samo 11t. po meni na toj hibridnoj neko mlati debele pare samo. cak i za anapurnu sam dobio preporuku da se tretira zastitom 3x, ali ove godine je prosla 2x sasvim dovoljno.
hehe cudno je to kako bi svi na reklamaciju, a kad rodi niko da casti :D

u svakom slucaju bice postavljeno dosta ogleda mog semena ove godine pa cemo videti gde ce se najbolje pokazati. kod mene, kod brata sa zorkinim djubretom, na 16-16-16, kod gospodina cirpanova u curugu sa mila crop yarinim i normalno folijarna prihrana.

jedini problem koji se namece je taj sto su ZALIHE PSENICE puneako se na varam zadnje 2-3 godine rodila izuzetno fino pa ce cena pokazati.

http://www.semenarna.si/tl_files/Prodajni-program/Zita/hibridi/Hystar.pdf

evo nekih brojki o toj novoj hibridnoj, koliko ja vidim to je samo poboljsani apache, e sad videcemo. sve nove sorte podnose dosta azota i jako se bokore
Iz razloga ne nalazenja i kupovine rajfajzen semane,kupio sam anapurnu i avenue,anapurna je zasejana na 1.2ha ,a avenuo na 0.8,(posejao sam je na preporuku zastitara),obe sorte su sejane na mojim njivama i na tinjaivoj zemlji,dobile su po 200kg predsetveno map 12-52,a dobice jos po 200kg uree i 200kg kana u prolece u dva navrata,ici ce i 2x zastita,rezultate cu objaviti na kraju,a slike ce govoriti o razvijanju i napredovanju....

Zaboravio sam da napisem da je setvena norma bila oko 2,2-2,3kg
 
Danas što sam spremio jednu manju parcelu za pšenicu lako sa obzirom na uslove da sam se sam iznenadio , a dosad nisam nikad na taj način radio . Kukuruz je bio , azemlja crna ekstra teška , znao sam ako uzorem neće se ništa napraviti pa da sidje bog otac . Inače izbjegavam pšenicu na kukuruz al tu se pokazalo da je zemlja plitka , šljunak blizu , pa je kukuruz izgorio ove godine totalno , ne vrijedi ga sijati . Predjem jednom tanjiračom (olt Drava) i onda direkt roto drljača . Ekstra dobro , a svi ostaci su na površini , što je bolje nego da su zamiješani sa zemljom . Inače zemlja je teška ali dobro propusna , nebi preporučio pšenicu bez oranja ako je zemlja slabo propusna.
 
bar 15 -tak.......al si skroman.......bas bi valjalo al od prekosutra

Čini mi se da sve pšenice posejane ovih dana će čekati kišu, a nje nema na daleko.Brzo se isušio površinski sloj.One posejane pre kiše su izuzetno brzo i lepo nikle a ove će malo da popričekaju.
 
Kod mene u mom ataru psenice je jako puno zasejano , skoro svaka druga njiva. One malobrojne koje su sejane pre kisa su lepo nikle a ove posle mnogo kilavo tako reci nikaka. Kada bude bila zetva bice problem naci prikolice za prevoz. O ceni necu ni da razmisljam jos je daleko al sigurno nece biti sjajna ni priblizna ovogodisnjoj. Psenica je posejana na ustrb nekih kultura da li i suncokret odlazi u zaborav kao i repa pokazace prolece. Soja se u mom ataru neseje oni koji su se zaleteli pa posejali nisu se proslavili prinosom. Izgleda da ce biti samo kukuruz i psenica i psenica i psenica. A svi znamo da na psenici u normalnim godinama ostane najmanje novca.
 
Zhexy Možeš svratiti uvek kada si u prolazu ili kada baš specijalno dolaziš u Mihaljevce,svejedno je.Ne moraš donositi seme jer smo nabavili u žetvu seme nulte Anapurne,iselektirali je,posejali.
 
I ja danas posejao prve parcele pšenice ove godine,pošto nisam planirao da je sejem jesenas ali posle prohoda sa tanjiračom iznenadio sam se kako se lepo radilo tako da RD ove godine neće raditi jer ne pamtim da je tanjirača ovako lepo uradila posao. Pošto kod nas nema semena ni za lek zahvaljujući članu Rale sam nabavio oko1,5 t Nikol i Farineli i popio kaznu zbog prikolice dok sam išao po seme:zli:

- - - - - - - - - -

Propustio sam letos da pročitam za onu kragujevčanku,(studenicu ,ako se ne varam) kako se pokazala?
 
Ako možeš da nađeš negde čisto seme Kragujevčanke(bez zobi,ječma,galijuma,korova i popova sa bradom kao što je bilo kod mene)nečeš se razočarati.Izuzetno kvalitetno zrno sa HL 84+ i odličnim prinosom.2 zaštite od bolesti obavezno i ako ideš u full agrotehnici regulator rasta pod broj 1 jer je izuzetno visoka(višlja od Simonide).Da je seme bilo čisto bilo bi kod mene za setvu a pošto nije odustao sam jer tako ne može.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh