Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da nece jer je kod nas paritet jedan prema dva a za novce 100kg semena 3 000din ne verujem da ce oni kalirati i za tih 100kg semena dobiti 2400din mogu samo da dobiju vise od 3 000

Onda po toj logici ne bi trebalo da bude ispod 16 dinara. Ako je cena semenske 32 dinara.
 
Danas zavrsio valjanje posejane psenice. Vidim ima miseva na niklim psenicam ,sisaju je. Cim se zavrsi duboko oranje bice setanja po polju sa kanticom ako ne i ranije.
 
Euklid sejan 5.10.2015.
20151027161237.jpg
 
Kod nas za sada nema miševa.Danas skoro pa nikoga u ataru.Ima dosta parcela koje su tanjiračama pripremljene za setvu.Katastrofalno izgledaju.Ako okrene vetar skameniće se toliko da će se lomiti sejalice.Oranja se sijaju kao ogledalo.
 
I mi smo zavrsili setvu za ovu godinu, ako slucajno ne uleti neka usluga. Sejan je Apach, setvena norma oko 140kg po kj, mozda koje kilo manje. Ingenio iz prve setve (6.10) izgleda dobro, njega smo sejali 125kg/kj. Nadamo se da ove godine nece biti glodara kao prosle, i ako ih bude da cemo se uspeti odbraniti.
 
Mi smo u nedelju uspeli da posejemo 4kj Ingenija,planirana setvena norma je bila 140kg/kj,ali prekapanja...otislo je na 4kj ravno 600kg semena.
Radjeno je plitko oranje pre kisa i 1 drljanje pre kisa,pa je kasnije radjeno na polovini drljanje pa spremac,a na drugoj polovini spremac,pa drljanje,onda setva i na kraju lagano zadrljano.
Nije puno ostajalo semena na povrsini,ali posto sejem drugi put u zivotu platio sam skolu rasklimanih diskova i stradalih lezaja,jer diskovi u delu de usecaju zemlju imaju lufta i kad se masina pripusi na toplingu da dublje seje ona cupa zemlju i zagusi diskove,ima vecinu cistaca koji su nemocni jer je bas cupala dooobre komade zemlje.
Za iducu godinu dobija generalni remont + veliku branu koja je spremna.
zito.jpg

zito1.jpg

zito2.jpg
 
Jel ko ima iskustva sa psenicom Anapurna,koliki su prinosi kod nje.ja naidjoh na netu da je na jednom kj prinos bio 31000 kg i nije nesto mnogo,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh