Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
:osmeh:
675778_bilbord-pravi_orig.jpg
 
Nemamo ni klimu kao nekad,dugogodisnje generalno lose gazdovanje zemljistem(iznosenje ili spaljivanje zetvenih ostataka,a ne unosenje stajnjaka),dobrim delom i narusen plodored + mnogo drugih faktora koji su dugorocno doveli do smanjenja prinosa + sto se ti stariji uhvate jedne godine kad su imali rekord,a ostalih 30 godina precute.
 
Kolega a i od ovih novih rekorda mogo bi se usrati,ajd molim te sta sad svi imaju rekordne prinose pa retko ko je posten pa hoce da kaze koji mu je prosek neke kulture npr moj prosek soje je 8,5meteri po jutru dok kod mene pricaju kako su imali 12,15 a imao sam naj bolju soju u mom ataru.
 
Ne gledam u tudje tanjire i tudja dvorista,mogu da pricaju i o 3tone soje po jutru,ja gledam svoje prinose i svoje dvoriste,pred kraj godine podvlacim crtu i gledam da li sam nesto zaradio ove godine i uspeo bar nesto da kupim ili je prosla godina bez efektivnog rezultata.
Ove godine mnooogi cute o prinosima,nego cekam iducu godinu da vidim hocu li napraviti pomaka u proizvodnji psenice ili necu,ostali me ne interesuju.
 
Tako je kolega ni mene ali me nerviraju neke stvari...iskreno da ti kazem ne zanima me toliko veliki prinos koliko kontinuitet istog iz godine u godinu da imam neki stabilan prosek koliko je to moguce.
 
Nemam sad valjak,a ni u selu nema vise od 3 glatka,kembridza mislim da nema ni jedan...tako da ce ove jeseni proci bez valjanja,ali je do iduce jeseni u planu kupovina bar onog glatkog za 200e.
 
Ja sam 25.10 zavrsio setvu,u pitanju je farineli 130 do 140kg/kj bacena je 16:16:16 150kg na zemljiste 6klase,gledam sad koliko su neki bacali vise semena pa se pitam dal nisam ja nesto zeznuo?
 
Napravicu sejalici nosac iza za branu i vucu za prikolicu,ali sama brana ce biti nezavisna od prikolice,moci ce da se podigne na sejalicu za transport. Da,da ta velika sa alkama,dugacka.

Ta brana od lanaca sa velikim alkama je tehnologija koja se koristila sa konjima i koliko vidim polako se vraca , cujem koju su je postavili vise nemaju problema nista je ne zagusuje ni nezaorana kukuruzovina ni biljni ostaci , samo prelazi preko toga, bolje radi od puno novije tehnologije koja je dosla sa naprednog zapada;)
 
Ta brana od lanaca sa velikim alkama je tehnologija koja se koristila sa konjima i koliko vidim polako se vraca , cujem koju su je postavili vise nemaju problema nista je ne zagusuje ni nezaorana kukuruzovina ni biljni ostaci , samo prelazi preko toga, bolje radi od puno novije tehnologije koja je dosla sa naprednog zapada;)
Nista se novo ne proizvodi,samo se vrti u krug.
Po meni je bolje resenje od grabljica u losijoj pripremi,a i generalno,jedina mana su masa i manevarske sposobnosti.
P.S. Kad vidis koliko ono malo grabljica kosta,sta mislis koliko bi tek cela brana kostala. :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh