Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oprskaj komsijske krajeve ;)

Sirak se mora suzbijati dok ne baci seme, jer dzaba prskas. Kada se resis semena, ostaje ti rizom,... ja sam prosle godine imao tri generacije sirka na njivi. Ove godine ga je ugusilo zito, sve do pred zetvu kada se provukao.

Oprskan totalom, sada cekam da vidim hoce li se opet pojaviti.

Probaj sa zitom, ali samo ako ces duboko zaorati. Na jednoj parceli isto 6-7 klase sam probao da posle tanjiranja sejem zito i tako ga ugusim, nista nisam uradio - lose zito, ostao sirak,... dzaba hemija.
 
prvo sam mislio da poorem sve pa spremim uz jedno 200kg mpk 3 x 15 po lancu pa da sejem ... samo eto plasim se da ga ne ugusi ta travuljina
 
Kazu slika vredi vise od 1000 reci:

Ovo je samo tanjirano, uzas od sirka je bio pre, drzalo ga zito, ali je poleglo i opet sirak napravio haos. Poslednja slika je posle totala.




Ova prva slika je druga njiva od prosle godine, imao sam katastrofu sa kasnom setvom kukuruza, losom pripremom, sirkom,... ma sve. Dalje mozes videti kako je izgledalo do pred zetvu.

Zito ce ga usporiti i ugusiti, ali ga nece unistiti. Spremi se da sledece godine opet mlatis sirak.






 
imam jedno pitanje, na 4.5 lanca zemlje jedno 6-7 klase nema sanse da se resim sirka. toliko ga ima da je to neverovatno. 2013 sam sejao suncokret, prskao totalom posle i nista zatim dve godine kukuruz, prskano equipom i koloseumom i opet nista, ove godine suncokret prskan fuzilejdom i opet sirak zeleni se da je to neverovatno. posejao bih zito tu )farineli verovarno ali sam u strahu da ga ne proguta trava pa ne znam sta mi je ciniti posto zito jos nikada nisam sejao...
Nabavi drugu prskalicu!
 
Nabavi drugu prskalicu!
2013. uzeo novu moravinu od 440l 8m grane i diznama od 4mm (za prskanje na zeleno su preporuka dizne od 2mm aki je retko kada) toliko mirno vreme da bih mogao sa njimasa. tom kolicinom vode prskam 3.5 lanca oko 2 ha sa ful dozom hemije za koju se opedelim. na 3.5 lanca mi mozda ostane nikad vise od 50l vode.
 
Ptanje nije za nas na forumu nego za zito koje hoces da posejes. Pitaj njega, to jest zemlju u kojeg ces ga poloziti :osmeh:
 
hvala ti, znam sta je sta i kako se pise, al eto greska pojma nemam sto. mozak mi vise provristao od razmisljanja, citanja i radnje pa eto poce sam i mpk da pisem. u svaakom slucaju hvala...
nego treba li tom zitu kalijuma ili ne....?
 
da ali u dve godine :osmeh: ako sam dobro preračunao prosjek im oko 2,7 tona po ha tj. 40 bushella po acru (1 bushell je 35 litara a 1 acre je 0,4 ha)
 
Znam da su skromni prinosi, ali nisam znao koliko, sad znam, hvala na informaciji.
Dobro i uslovi su surovi jel sunce kratko sija na tim geo sirinama i duzinama.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh