Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je tretman zakasnio! Ako nije đubreno stajnjakom ili 200kg/ha azota
Moje sa 190kg/ha azota stoje,možda ima koja dnevna soba

Нисам закаснио са третманом,радио сам са 0,5 лит./1 ха. Чим су температуре прешле 10 степени много пре појаве заставичара!
Азота је добијо 2 пута по 140 кг./1 ха. САН-а.
До ове поподневне кише имао је и код мене по коју "дневну собу"
 
Samo je problem u ulaganju,nisu ista u loše i u dobre pšenice,a na kraju svi skidamo isto +- par stotinak kg.:ppozdrav:
 
Ne bih se slozio.Gledam moje sto su legle i sto stoje.Pre bih se kladio na ove sto leze i to sa 100% sigurnosti.
 
Sada pred kraj kad lezu tu ima roda jeste da ce se malko pomuciti kombajneri ali imace i za sta da se muce!
 
Bio sam jutros u obilasku psenice.Polegla je,po mojoj proceni, 70 %. Osigurana je,zvacu osiguravajucu kucu posle 8 sati.
 
Sada pred kraj kad lezu tu ima roda jeste da ce se malko pomuciti kombajneri ali imace i za sta da se muce!

Izgleda da sam malo stariji od nekih pa pamtim jednu godinu da je psenica polegla, u zetvi se okisilo, osim sto puno vise gubi na hektolitru u polegloj je bilo i proklijanih zrna , zavrsila u stocnoj hrani.
 
Samo da sad ugreje i da mi to pokupimo.Ako se ovako nastavi probice trava,pocece klijanje zrna....dobro biti nece.
 
Branković jesi osiguravao dodatno od oluje? kod nas je u osiguranju požar led i udar groma a poleganje od vjetra se plaća dodatno i onda osiguranje košta više nego duplo
 
kod nas palo 70l sto kise sto leda, zita leze uglavnom sva, moram u obilazak da obidjem njive cim prisushi osto sam osigurao sve

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Atar prema N.Bečeju.
Ingenio,samo da vreme dozvoli može se kositi.




Atar prema Tordi.
Ilico.






Što je "istreso" je na zemlji i vidi se koliko je.Probematična su zrna koja nisu ispala a ispašće na svaki dodir ili malo jači vetar.

 
fa6dc9c359929d1f9b1ff1e583ed39c2.jpg


do juce stajalo extra , apac sejan krajem novembra

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ima parcela pored moje ,mislim da je Apač .Istrese ga bez problema.Koji je ovo atar ?
 
Poslednja izmena:
Ali kad osiguras od oluje mora zvanicna meto stanica najbliza mestu da proglasi da je bila oluja sto se retko desava.Njihov izgovor je moze i od manjeg vetra da polegne....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh