Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo je posejano 14og oktobra,pre onih kisa sto su pomerile setvu za kraj oktobra. Mada danas gledao na drugoj lokaciji isto ingenio sejan istoga dana kao i ovaj. E tu zetva nece jos 7 dana sigurno. Razlog sto je tu kise bilo redovno i cesce nego li na ovon parceli koju smo pokosili danas. I ocekujem bolji prinos.

Nada poslednja umire.
 
Kakva je bila zaštita,kolega?
Dve zastite od bolesti o dve od insekata, i psenica je bila zdrava,mada mislim da je trpela ppsledice od hemije jer ke prosli vlasnik pre mene imao suncokret. Narocito sto znam da taj deo atara hoce to da napravi,zemlja je vise peskovita i ubedjen sam da psenice u tom delu bas zato i ne valjaju i da to nije samo posledica sto je mozda tamo manje kise bilo. Moja je zlatna sta tamo ljudi ce kositi. Bas dosta njiva koje sam video ,malo je reci na ovakvu godinu ,tuga.
 
Kolega imam par pitanja...jel biofor aktiv racunas pod djubrivo ? Sta si i koliko primenio od djubrivo i koja je to bolest cadjavost ?

U jesen map,februar urea i kraj marta san..biofor sam isto negde u martu prskao..pre ce biti pegavost ako se ne zove cadjavost bem li ga..slabo baratam sa tim nazivima..kod mene sve to zovu bolest bez obzira koja..
 
Да је издржао још само 7-8 дан.Ни Модус му није помогао!
Ингенио сејан 10.10.15

2130e19c720ba2ad4367cba4309955ce.jpg
 
Ja sam prosle godine radio Moddus 1l na 5kj i odradio je posao extra,ove godine radio cerone ali ni blizu,dosta poleglog
 
Iz prakse(probao) i nisam jedini koji je prskao pšenicu sa Moddusom.:ppozdrav:

Ni na Insekticidima ne piše baš svaku bubicu koja otpadne prilikom prskanja.

A imaš i drugu varijantu da piše na herbicidu da nosi taj i taj korov pa ga i ne pipne.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh