Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam ih ni obisao. Ne mogu im nista pomoci a mogu se gadno nesekirati kada ih vidim povaljane .... Ovaj vetar samo ubrzava zrenje ......
 
Ja sam sad bio da vidim i nema kosenja jos jedno 10-tak dana, mozda i duze. Zavisi da l ce da padne ova najavljena za vikend i od nedelje. Je l radio ko speltu?
 
Ako onaj od gore ne ovrše žetva će kod nas početi za 10-ak dana i to rane sorte dok su one kasnije i domaćinski rađene još u voštanom stanju.
 
Ovo je najgore za psenicu, ma u kom stadijumu bila. Jedino sad kukuruz peva od srece jer su mu noge mokre, a vlaga iznad zemlje velika sa lepom temperaturom.
 
Ja danas vrsio repicu i udjem u zito Ingenio sejan 5 oktobra,ako nema kise sigurno krece za 3 dana,a ovo ostalo nece jos 7-10 dana
 
Ja sam se ove godine kockao..(citaj ostao bez novaca)..dobila je djubriva vise nego ikad..u tri navrata..i preko lista..i biofor aktiv..ali nisam isao ni jedan fungicidni tretman..i mislim da cu se izvuci..od bolesti bilo malo cadjavosti ali nista strasno..mada mi nije bilo svejedno..za sad lepo izgleda i podnosi sve vremenske prilike i neprilike..videcemo za koji dan sta zmaj ima da kaze na moju lutriju..
 
LG Avenue ce izgleda biti prva spremna za zetvu, nakon zetve jecma. Radjena samo jedna zastita
U tom delu atara se bas zapatio divlji ovas imam ga i u jecmu i u psenici, ne vidi se na slici lepo kao uzivo. Nije ga bilo pre toliko moracu sledece godine ubacim i herbicid za njega.

13453137_1393671750648969_558737597_o.jpg

 
Upravo merio vlagu na Ingeniju. Sejan 02.10. vlaga 16.5 sledi zetva za par dana.
 
80883f669b9c7b707b189d04b96fea03.jpg
96d91dff16f37c3c5272fd923546ecf0.jpg
Pocela zetva psenice u Banatu. Sorta Ingenio ,vlaga 13.9 ht 79, ali nema bonifikacije za sada.Primese 4%,prinos 3550 naplativo po kj. Parcela uzeta u zakup prosle godine. Deo atara kojeg su kise obilazile. Ispalo kako sam se nadao ,tj odlicno. I da proteina samo 10%. Da pohvalim kolegu iz SGS ovom prilikom,inace jedan od forumasa, koji je radio analizu. Prepoznace se.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu vjerovati da već vršite kod mene tek ječam krenio a ingenio je još na kilometar od žetve tek krenio u voštanu zriobu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh