Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozda ti nije ispravan manometar, kod mene je agromehanikina pumpa 65l, grane 8m, dizne 4, 2 bara pritisak, 120l na kj trošim.

Inace ina psenica sto sam postavljao slike se oporavlja ali ko zna sta ce biti od nje, dobila je prihranu preko lista NPK formulacija 3x20, i jos 3kg ureje po kj, i dobila je prvu zastitu protiv bolesti i meteor.
Oticu sutra do njive ako stignem pa cu slikati.
 
Manometar je nov,glicerinski,i ja sam sumljao na njega pa sam kupio nov.E ali ima jedan detalj moja pumpa je 35l.
 
Ja planiram ovih dana da idem u prskanje psenica sa 8kg/ha ureje i Epin Extra.Radicu samo one koje su kilave.
 
Kod dobre pšenice primena se rezultuje time da odvali takav rod da u žetvi ne može da se navuče dovoljno prikolica u prevodu curi kao sa česme. :osmeh: Šalu na stranu i ja ću ga koristiti na jednoj parceli koju je davila voda i gde je šareno stanje.
 
Poslednja izmena:
Jedina zastitarka kojoj verujem mi je rekla i pokazala slike svojeg licnog ogleda .Jaze da je za 25 god njenog rada ovo jedino sredstvo koje zavredjuje paznju.Od djubriva za folijarno novalon daje vidne efektivne rezultate.
 
Uz epin sam ubacio i ureu,mozda bolje novalon,do sad sam ga koristio ali ovaj put probao sa urejom,kao jaca je...
 
Epin extra, ta materija koja se nalazi u prepratu biljka prirodno luci kada je pod stresom, dakle, sto se tice tretmana u dobroj psenici koja nije pod stresom... nema smisla raditi,ali ove koje su pod stresom...mislim da mora biti efekta ,pogotovo ako se biljke nalaze u takvoj fazi da stres daleko vise utice na prinos...na primer kod formiranja klasaka kod psenice, ili klipa kod kukuruza kod povrca prilikom presadjivanja . Parcela na sojistu vise nema ni jednog zutog lista , radio sam je sa Epin extra ,a posle 7 dana sam radio herbicid + 5 % rastvor urea , imao sam problema sa Corumom od prosle godine pogotovo na bregovima, gde je zuckasta zemlja. Sutra cu ici opet na selo pa ce biti i fotki. Izgleda odlicno...vratila je boju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh