Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Manjevicu,Nemogu bas da ocenim sa slike,malo je mutnije,pre bih rekao da je to uskolisna trava zvana vlasulja ili preciznije ljulj koji kasnije pojede psenicu.Nisam bas siguran,ako imas neku sliku koja je bolje zumbirana:osmeh:
 
Nemam. Imam samo te dve slike.
Ne verujem da je trava, ne lici mi na travu. Deluje kao psenica ali vislje, veci listovi.
Inace ovo je sejana psenica u monokulturi.
 
Nije toga do sada bilo kod nas. Mislim da neka trava toliko bude jaca od psenice.
Cime se ti suzbija i da li moze?
 
Nije toga do sada bilo kod nas. Mislim da neka trava toliko bude jaca od psenice.
Cime se ti suzbija i da li moze?
Trava zvana Ljulj jaca od psenice 1000000%,u pocetku sve izgleda lepo i romanticno ali kasnije on jede psenicu samo tako,tacnije psenica polako nestaje a ona raste i bokori se brzinom svetlosti stim sto raste vislje od psenice.

Prskanje Pallas,uspesan 100000%.Sada trenutno nije kasno za prskanje,zadnji termini.
 
Od 5000 do 5500. za hektar.

Ja sam oprskao svoju psenicu i pre 3 dana kad sam bio u njivi trava se susi.
 
Kod mene nikada nije bilo te trave o kojoj pricas.
Cak sam prosle godine imao psenicu u monokulturi bez oranja, nego je dva puta tanjirano. I ni tada nije bilo problema sa njom.
 
Evo jedne napustene njive (od ove godine)3,5 hektara suncokretiste i ta trava Ljulj koja jede njivu samo tako,pa uporedjuj:osmeh:
2qk7z3m.jpg
 
Nije to jedna,ima jos vise hektara sve pored mojih njiva kao i ova.To je od jednog veceg domacina,ima dosta traktora i kombajne i cuda,prosle godine je napustio imanje,tacnije dedovinu i otisao da zivi i radi u grad.Od tada nije dosao u selo,a kad sam ga video u gradu kaze da se nikad nece vratiti i da dok je ziv zemlja ce da stoji neobradjena.Nece da daje pod zakup.
Uglavnom nije jedini sve vise se napustaju njive.

U tom delu atara sam ja ostao usamljen i jedan cika sa hektar zemlje,ostalo je sve napusteno.

- - - - - - - - - -

One njive sto se vide u daljini su njive susednog sela i to je vec Macva(pocetak ili kraj):osmeh:
 
Moja njiva je u mačvi i prošle godine mi se na jednom čošku pojavio ljulj.Pošto spada u istu familiju teško ga je uništiti.Čuo sam da to radi samo Palas i da je skup ali ako se počne širiti,moraće i to da se uzme za iduću godinu.
 
Zadnji dani marta.Neznam koji je tacan datum,pre sam pisao,a sad ne pisem,sve prepustam slucaju i pameti koja polako napusta ludu glavu:osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh