Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pitam jer i ja sam prskao palasom oko 4-5. aprila pa nešto nevidim još efekte osim na mrtvoj koprivi vjerovatno je još rano.
 
Sacekaj jos dva tri dana i da sunce malo ogreje,nema panike ako si uradio kao sto je predlozeno,razmuti te se palas u kofi vode,napuni se prskalica vise od pola,naspe se palas i doda adjuvant,dopuni se prskalica i obavezno mora mesac da radi i dok se prska.
Doza 250ml po hektaru ali moze i manje kao sto je predlozene u upustvu.Ja licno cepam punu dozu.

Pallas ima dejstvo tek posle 15 dana ali zna i ranije ako su topliji dani.
 
Mesac mora stalno da radi da bi prskanje bilo ravnomerno. To je ventil koji se nikad ne iskljucuje u redovnim okolnostima.
 
Kada okrenem rucku na razvodniku, automski se protok prebacuje sa mesaca na dizne. Ne moze nikako mesac da mi radi dok prskam.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Okinuo danas u prolazu, Basmati...

20160410-145851.jpg
[/IMG]
 
Ako mislis kod mene koja je dizna, napisao sam 1mm. Sa tom moravinom pumpom , da bih imao radni pritisak i mesac u isto vreme, morao sam da narezem redukciju od plastike za diznu. Sa vecom diznom u mesacu , vec nemam potreban pritisak na granama.

Ako mislimo na istu prskalicu , stara morava sa pimpom od 60l/min
 
Ja na buretu imam cetvrti izlaz koji vodi u bure i uvek mesa dok prskam a postoji i drugo crevo koje mesa samo dok ne pocnem da prskam onda na tom crevu nema pritiska jer je preusmerno na sipke i na ono crevo koje vraca u bure tecnost.
 
Kod mene Morava gura pritisak 5 bari i radi mesac svo vreme dok prskam,probao sam malo da zavrnem u radu regulator i pritisak je skocio na 10 bari samo tako.
Uvek prskam na 4-5 bari i trosim 330 litara na hektar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh