Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti zuti vrhovi ostaju misterija,nagadjanje lokalnih zastitara a kontaktirao sam tri zastitara koji dali razlicite dijagnoze da nepisem kakve su to gluposti nalupetali.
Uglavnom ovo nije posledica mraza kao sto se nekada pisalo.

- - - - - - - - - -

Bokorenje odlicno,sad je visina psenice oko 35-40cm
29z6dnb.jpg

a ovako to izgleda kad se podesi slikanje na pejzazni rezim:osmeh:
Neznam odakle se pojavi ovaj divlji ovas a seme je selektovano a ovde je prvi put psenica posle 100 godina.

2nv5xg8.jpg
 
Lacin,kako poznajes koje je divlja zob,ja je tek vidim kad klasa psenica.:osmeh:
Jos jedno pitanje,radio sam zastitu i prskao od korova juce i prekljuce,ali nisam uradio drugu prihranu.Da li je pametno baciti sad(sutra) ili cekati da korov ugine?
 
Jos jedno pitanje,radio sam zastitu i prskao od korova juce i prekljuce,ali nisam uradio drugu prihranu.Da li je pametno baciti sad(sutra) ili cekati da korov ugine?
Zar to nesto smeta? :sta: I ja sam juce prskao,a sutra cu da radim drugu prihranu. Procice skoro 48 sati od prskanja,a to je sasvim dovoljno da korovi usvoje herbicid. Ispravite me ako gresim.
 
Lacin,kako poznajes koje je divlja zob,ja je tek vidim kad klasa psenica.:osmeh:

Pa treba ti iskustvo i oštro oko. Ja sam pre neki dan slikao uljeza:udri:




Iskreno sve pšenice su mi loše i kao da se tek sad bude i kreću. imam jednu koja je tek sad zemlju zatvorila. ova mi je, čini mi se, najbolja ali ima dosta tog ovsa a nisam siguran da ću moći da se isprsim za skupu hemiju



 
Danas sam obisao moju,visine je nesto ispod kolena,boja dobra,nema bolesti. Nisam stigao da uslikam,ali ima ove linije kao Mirkova,sta joj raditi ?
28iumn9.jpg
 


Jel je ovo taj divlji ovas.
Sto se tice psenice kod mene, imam jedno 8 ha, stagniraju, zasto i kako ne znam. djubriva imaju, vlage imaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh