Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neće pšenici biti ništa, ja sam išao i 200 ml/ha pa je pšenica bila vrhunska...
 
Kod nas u ataru psenice koje su sejane kasnije i prihranjivane ureom ,a pogotovo na parcelama koje nisu nikada djubrene stajnjakom izgledaju prilicno lose. Slabo bokorenje + hladno vreme rezultirace slabim sklopom samim tim i slabim prinosom.
 
Mi odradili prskanje pšenice, acanto, cikocel i metmark.. sve površine isto odradjene. Sa pripremom za setvu krajem nedelje.
541d97adcb4b432108148df2a4dd08a6.jpg


Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
meni rekli da ne radimo zajedno usporivace i ovo sada.. danas radili sa acanto plus i meteor za travu... takodje prvo stavljali prasak pa onda sredstvo zastite i onda okvasivac.. mada pise da okvasivac ne treba osim zbog pojedinih trava kojih nije bilo al neka sto je sigurno sigurno.
 
Shale je verovatno mislio na 3% na količinu vode po hektaru npr. od 140lit/h 3% je 4.2kg
 
Nije pogresio. Po literaturi do 30%. Ja to u praksi nisam nikad isprobao, ali tako stoji u literaturi (ne znam da li je s toliko % neko probao?).
 
Na 440 lit. vode sam stavljao 5-6kg ureje a za 42kg(30%) to dodam iz đžaka :ppozdrav:
 
Prnjavor3 kakva ti je bila pšenica? Ja razmišljam da probam sa Novalonom, do sad sam mislio sa anom da je popravljam ali video sam da dosta hvale Epin extra ali je dosta skup. Novalon je dosta jeftiniji samo ne znam šta da očekujem?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh