Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U kojoj fazi je ova @cicimoric pšenica,jel to početak vlatanja?
 
Nurele D, dodje im kao nutela :osmeh:.
Obisao sam psenicu koju sam prskao i cinimi se da je pomak vidljivi da nece biti velike stete, pogotovo sto je ingenio u pitanju i on bas i ne voli gusto.
Ako napadne i kukuruz prskacemo fastakom dok leti. I repica i psenica ce dobiti jos dva puta insekticid.
 
Danas oprskao 1.5 hektar. 1l Impakt,Lanselot,Meteor i dzak urea folijarno i to mu je za sada videcu kasnije sta ce biti.
IMG201603301234211.jpg
IMG201603301234091.jpg
 
I ja sam uradio prvu zaštitu danas, temperature su se stabilizovale, nije kaljavo, vidim na forumu ponegde su počele bolesti i gamad, nema šta da se čeka.
Fung- Acanto Plus, herb- Tezis, insekt- Konzul, reg. rasta- Cerone i okvašivač.

20160330_175105_zps8n3sy4ao.jpg


20160330_181136_zpsgnv7ww3k.jpg


I jedan senfi za kraj - zaštita na prvom mestu ::super::
20160330_152410_zpskdppmzga.jpg
 
Danas kupljeni Cycocel, Duofen plus, Tezis i Pinto. Sutra prskanje.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
Ja i ti kao da nismo susedna sela,kod mene blato sacuvaj boze,veceras razbacio drugu turu djubriva na psenicu rucno a i to je islo tesko,lepe se cizme,jedva sam stigao traktorom do njive da donesem djubrivo.
 
Koji je pravilan redosled mesanja tj. sipanja u prskalicu ako se koristi fungicid,insekticid,herbicid i regulator rasta?
 
A kakve veze ima?
To se u prskalici sve izmesa...

- - - - - - - - - -

Ja i ti kao da nismo susedna sela,kod mene blato sacuvaj boze,veceras razbacio drugu turu djubriva na psenicu rucno a i to je islo tesko,lepe se cizme,jedva sam stigao traktorom do njive da donesem djubrivo.

Ti nisi kao Mirko 015...
Nego si 15 puta gori. Sve ti nesto o glavu ide....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh