Psenica 2015-2016

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja znam da dok sam vodio u firmi prskanje morao se postovati redosled.Samo tada se psenice nisu prskale sa kombinacijom 5-6 preparata.Ovaj redosled mi je rekao proveren zastitar.
 
Mirmag,koliko sam ja ono tebi pre mesec dana rekao da ćeš imati prinos pšenice ove godine,jel preko 8 t?Slagao sam te,biće preko 9.Izvini.
 
Na jednoj našoj parceli je bio zaštitar iz Bajera .Nisam bio prisutan ali su mi preneli ,da ne treba još da prskam.
Danas i ja prskao nekih 15 kj ,ne bih da pametujem ali smatram da fungicid nije bio potreban,bolesti nema a i vreme u najavi (7 dana) neće stvoriti uslove za razvoj bolesti.
Kada je već išao herbicid onda je dodat i fungicid i na nekim parcelama regulator a na dve parcele i insekticid.

- - - - - - - - - -

Što se tiče redosleda nije bitno, bitno je da se ne meša u mericu(kantu),nego da se dodaje jedan po jedan tj kada se jedan malo izmeša (razblaži) doda se drugi i tako redom.
 
Ljubicasto lisce je mraz ili nedostatak fosfora, ako je ljubicasto od samog pocetka onda je fosfor, ako je posle ovog zadnjeg mraza ,onda je od njega.

Kolega, sta li je sa ovom mojom psenicom ns40s koja stagnira? Vidim da se pojavila ljubicasta boja, pa se setih da si ovo pisao. Balaton je ok i ima lepu boju i napreduje, dok ns40s kao da je neko ispolivao sa ko zna cime.
Pisao sam ovde i kacio slike
http://poljoinfo.com/showthread.php?13461-Psenica-2015-2016&p=1120691#post1120691

a evo kako je izgledala juce. Hoce li se ovo oporaviti i kako?









 
Daj joj uree preko lista otopi max do 10kg/ha i oprskaj je,a mozes i da uzmes Epin extra pa sa njime je oprskaj popravice se!
 
Ako sam joj 2kg uree dao pre nekih 40ak dana, zasto mislis da ce je tako mala kolicina preko lista popraviti? Da li da mozda sacekam par ovih lepih suncanih dana da vidim kako reaguje obzirom da ima sada i vode i hrane a i sunca?
 
Ajd da kazemo da jeste. Sta mogu da ocekujem kada se sada temperatura ustali obzirom da sada ima i toplotu, i hranu a i vodu? Da je samo pustim i sacekam ili da reagujem nekako?
 
dd570fbc4083a2d9f85de0d382cd0bfe.jpg
9b458eb907534f770eb21b0a18231db5.jpg
d83bf4893b532c74b66723fc256c2485.jpg
579dff76f166434800dda8eb86b9c4ac.jpg
685e52b8175a9c6e43e82ae6f95844af.jpg
b5e7783973ba4a41d0984c6935515662.jpg
12f1dd8c149d68a835a531174c12af56.jpg
379b02ec10ead4c1151060e0276b1601.jpg


Ns 40 s
 
Poslednja izmena:
Raniji rokovi setve predobro izgledaju,bojim se da bez regulatora rasta da ne polegaju! Kod mene Cycocel zaustavio valjano,dve parcele koje su sejane 30.og oktobra su prešišale visinski ove sa početka oktobra,ali te još nisu dobile Cerone!
 
Ako sam joj 2kg uree dao pre nekih 40ak dana, zasto mislis da ce je tako mala kolicina preko lista popraviti? Da li da mozda sacekam par ovih lepih suncanih dana da vidim kako reaguje obzirom da ima sada i vode i hrane a i sunca?
To ti dodje kao coveku infuzija dok nepocne da jede direktno u venu ja sam moje prskao sa uree-om i mogu ti reci da je za 3 dana razlika ko nebo i zemlja!
 
Da li moze sa fungicidom-Falconom da ide urea,i koji po redosledu -negde sam cuo da nije preporucljivo...
 
Željko, svaka ti čast. Pratim po forumu šta i kako radiš i sve je uvek za primer, za udžbenik. Skidam kapu.
Trudim se koliko mogu ali veoma tesko ispadne dobro,teski su uslovi za rad potrebno je mnogo truda i ulaganja da bi uspeo da povecam prinos na neki visi nivo sto se mog kraja tice.Svesno radim i cesto gresim i finansijski stetim jer ne spadam u krupne poljoprivrednike.ovo je vise hobi poljoprivreda nego nesto od cega zivim ali volim to.Zelim da dokazem mojim susedima u drugovima da i ovde moze da se postigne rezultat i to vrhunski,nemoze uvek ali znam da moze, Moj kraj u Levcu je skoro mrtav sto se poljoprivrede tice i nema mu leka.Jednostavno ljudi nemogu da shvate ovde kod mene da nemozes sa 100kg ureje po hektaru da imas prinos od 5t vec 1,5t. nekih 70% ljudi u mom kraju tako radi 30godina i to tako ide.Ja ucim i ovde na forumu i ovako u zivotu i volim da bude sve kako treba.

- - - - - - - - - -

Ajd da kazemo da jeste. Sta mogu da ocekujem kada se sada temperatura ustali obzirom da sada ima i toplotu, i hranu a i vodu? Da je samo pustim i sacekam ili da reagujem nekako?
Ovde je problem voda, ima kod mene velikih problema isto kao kod tebe, nije ovo kraj problemu sto se ove psenice tice, jasno se vidi da je zemlja ubijena od vode,psenica nemoze da dise za par dana ce dobiti boju ali ako nastavi toplo vreme vrlo brzo ce da je stegne ova korica i da je zaustavi ponovo,godinama sam ima takve probleme, trebace joj kisa za 5-6 dana pa sunce pa kisa dok se izvuce.sve zavisi od vremena
 
Evo sa čima ja imam problem na pšenici:

5noymp.jpg


Pričao sam sa nekom zaštitarkom koja radi u Ekoplantu i reče mi da su problem zemljišni herbicidi od prošle godine, kao da se nisu razgradili. Ovde je predusev soja i rađeno je sa Acetohlor 1,25 l/ha + Senkor plus 0,45 l/ha.

Šta mislite da je problem? Generalno pšenica se popravlja kako su ovi lepi dani. I još mi ona reče da odradim Epin extra koji je biostimulator i da će on da izvuče pšenicu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh