Prskanje strnjišta a da nije total . Šta mislite?

Po meni ili total ili tanjirača.
Pogotovo sirak, što ga više prskaš on sve rezistentniji na tu špeciju. Ovakvim prskanjem za par godina doći ćemo na to da ga nećemo moći nisačim suzbiti....
Ja već ove godine imam problema sa zubačom, 1l fuzilejda po 1kj i malko požutela i tera dalje.
Prošle jeseni tretirana sa fokus ultra u full dozi+malo totala, i eto je opet sproleća....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
posle vrsaja tanjiraca ili kada niknu korovi?
 
Gde sam sejao soju na prošlogodišnju strnjiku nisam išao korekciju za sirak, na kukuruzištima jesam. A strnjiku sam tretirao prvo sa kratkom tanjiračom a posle nekih mesec dana sa gruberom. Posle samo oranje za gotovo. Na ta dva tretmana potrošeno nekih 10-12 litara nafte po jutru...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Sto ores strnjista kada imas gruber vec ?
 
Radim svakakve oglede. Još nisam odustao od oranja na težim zemljištima. Od ove godine ubacujem još jedan experiment na strnjište. Umesto oranja iće kratka tanjirača. Znači posle skidanja pšenice tanjirača, pa za mesec dana gruber i onda na jesen još jednom tanjirača i to je to. Prošle godine sam jednu njivu uradio sa podrivačem i istanjirao. I sticajem okolnosti nisam mogao da je uzorem. Proletos se to tanjirano tako lepo spremilo, a i bilo je više vlage na tom tanjiranom. Sad su tu kukuruzi extra. Tako da ubacujem ovaj sistem obrade na pola jedne parcele a na drugoj polovini oranje pa da vidimo kako će se pokazati...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Imam malu OLT tanjiraču za 539 ali nemam adekvatni gruber za njega i sad je to problem koji neznam kako da rešim.
 
Radim svakakve oglede. Još nisam odustao od oranja na težim zemljištima. Od ove godine ubacujem još jedan experiment na strnjište. Umesto oranja iće kratka tanjirača. Znači posle skidanja pšenice tanjirača, pa za mesec dana gruber i onda na jesen još jednom tanjirača i to je to. Prošle godine sam jednu njivu uradio sa podrivačem i istanjirao. I sticajem okolnosti nisam mogao da je uzorem. Proletos se to tanjirano tako lepo spremilo, a i bilo je više vlage na tom tanjiranom. Sad su tu kukuruzi extra. Tako da ubacujem ovaj sistem obrade na pola jedne parcele a na drugoj polovini oranje pa da vidimo kako će se pokazati...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
to ces bez totala?
 
Da. Bez totala na strnjiku. Jedino ako bude trebalo na proleće posle setve...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Da. Bez totala na strnjiku. Jedino ako bude trebalo na proleće posle setve...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
nemam gruber :-/ moracu da garim ako bude moglo zbog suše pa kasnije tanjiraca i zimsko oranje u jesen.. Mada ne znam da li je isplativije garenje + tanjiraca ili prskanje totalom... A kada kazes kratka tanjiraca (prtpostavljam da je to nosena) jel mislis na X tanjiracu ili V?
 
Kratka tanjirača nema V X. Ona ima nosač za svaki disk posebno.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Bojane, ta je iz druge ulice, pazim ja šta radim i gde gazim.
Opasan ovaj Pidikanac, odore malo od tasta ali ga jako poštuje, čak mu i ime piše sa velikim T.
Pošto je to ženin miraz greota da mu ćerka nema uvek istu površinu. 😏
Šalu na stranu ali ima bezobraznih ljudi kokiko hoćeš, evo ove godine ima žito i posejao je u moju njivu oko pola metra ali što se kaže od svake bolesti ima leka ali od alavost nema na žalost.
 
Poslednja izmena:
Radim svakakve oglede. Još nisam odustao od oranja na težim zemljištima. Od ove godine ubacujem još jedan experiment na strnjište. Umesto oranja iće kratka tanjirača. Znači posle skidanja pšenice tanjirača, pa za mesec dana gruber i onda na jesen još jednom tanjirača i to je to. Prošle godine sam jednu njivu uradio sa podrivačem i istanjirao. I sticajem okolnosti nisam mogao da je uzorem. Proletos se to tanjirano tako lepo spremilo, a i bilo je više vlage na tom tanjiranom. Sad su tu kukuruzi extra. Tako da ubacujem ovaj sistem obrade na pola jedne parcele a na drugoj polovini oranje pa da vidimo kako će se pokazati...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Radim strnjista sojista samo podrivanje tanjiranje i spremao u prolece, od ove godine ce ici gruber 3x i na prolece sledece godine samo setva ...
 
Po meni ili total ili tanjirača.
Pogotovo sirak, što ga više prskaš on sve rezistentniji na tu špeciju. Ovakvim prskanjem za par godina doći ćemo na to da ga nećemo moći nisačim suzbiti....
Ja već ove godine imam problema sa zubačom, 1l fuzilejda po 1kj i malko požutela i tera dalje.
Prošle jeseni tretirana sa fokus ultra u full dozi+malo totala, i eto je opet sproleća....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
2 litre Focus ultra + 2 litre Dash nije uništilo zubaču?
 
1l fokus i litra glifosava po kj. Jeste ona sva požutela i osušila se jesenas, ali rizomi ostali, pošto je na proleće redovno krenula da raste. Sada već dobila 1l fuzilejda po kj, opet tera novo lišće, spremio sam još panteru da oprskam ponovo čim vreme dozvoli.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
1l fokus i litra glifosava po kj. Jeste ona sva požutela i osušila se jesenas, ali rizomi ostali, pošto je na proleće redovno krenula da raste. Sada već dobila 1l fuzilejda po kj, opet tera novo lišće, spremio sam još panteru da oprskam ponovo čim vreme dozvoli.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Puna doza je 2+2 litre Focus + Dash. Ako ideš bez Dasha puna doza je 4 l/ha. Nisi bio ni blizu pune doze...Sam total za zubaču je od 7-14 litara po ha puna doza.
 
Radim svakakve oglede. Još nisam odustao od oranja na težim zemljištima. Od ove godine ubacujem još jedan experiment na strnjište. Umesto oranja iće kratka tanjirača. Znači posle skidanja pšenice tanjirača, pa za mesec dana gruber i onda na jesen još jednom tanjirača i to je to. Prošle godine sam jednu njivu uradio sa podrivačem i istanjirao. I sticajem okolnosti nisam mogao da je uzorem. Proletos se to tanjirano tako lepo spremilo, a i bilo je više vlage na tom tanjiranom. Sad su tu kukuruzi extra. Tako da ubacujem ovaj sistem obrade na pola jedne parcele a na drugoj polovini oranje pa da vidimo kako će se pokazati...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Polako idete ka palikinom sistemu.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Puna doza je 2+2 litre Focus + Dash. Ako ideš bez Dasha puna doza je 4 l/ha. Nisi bio ni blizu pune doze...Sam total za zubaču je od 7-14 litara po ha puna doza.
Moja greška onda. Išao sam 1l po 1kj u kukuruzu i suncokretu pa sam mislio da je to puna doza...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Moja greška onda. Išao sam 1l po 1kj u kukuruzu i suncokretu pa sam mislio da je to puna doza...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Takva doza uradi nešto kao Laudis, zabeli zubaču i zaustavi je ali su minimalne šanse da je uništi...
 
Polako idete ka palikinom sistemu.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Za sad samo redukovana obrada uz minimalno diranje zemlje. Palika radi pokrovni usev sa direktnom setvom. O tome još ne razmišljam mnogo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh