Prskanje strnjišta a da nije total . Šta mislite?

Da li ima kakav preparat osim totala da uništava smreku ili tkzv bagrem ?
Potjeralo dosta na strništu pa trebam oprskat. Da li 2.4 d uopšte djeluje na nju ?

Hvala
Mislis bagrem kao drvo ili mislis mozda na rastavic ?

N5pZjYNFI3mCj5Ltf4bHgmzn0rvJuuZtjJCzmx332gLV2erYjwdecfGrz-OCEoRIXdIOcCVjSvZ8_nOTCeGbr5XViDYVgHVAAmEZEO5CnHYSqigwK8KvBaLnnCqx3UY8_DAEhOI1Ahvv
 
I kod mene se rastavić zove, ima ga gde je zemlja "vodljiva". Vrlo uporan i zeznut korov.
 
Bagrem kao drvo.
Na friško očišćenim njivama ga sada ima moore.. Nemam tešku vučenu tanjuraču pa se ne mogu drukčije boriti već kemijski..
Sve su to mladice po njivi, trenutno visine cca 50 cm.
A što se komšijskih usjeva tiče, kad oni ne paze kad prskaju kraj mene rekao sam da i ja više neću paziti.. Samo gledam da ne idem po vjetru da prskam.
Obzirom da je total dosta skup, mislio sam da ima nekakvih alternativa... Da li bi možda tribenuron metil u dozi 50 gr/ha odradio šta ? Ili maton možda... Možda kombinacija jednog i drugog ? Opet ispadne jeftinije nego 3,3 litre totala po hektru..
 
North Army je pisao za Tezis, Metmark i slične.Probao sam takođe u rešavanju problema sa leskom i ubio je na mrtvo.Ja sam kesicu Tezisa rastopio u litarskoj flaši i tokom prskanja leđnim špricem ubacim 100ml toga u špric pored totala i onda prskam.
 
Maticu dali taj tezis mozda djeluje izuzetno sporo ? Prosle sam ga godine dodavao uz total za neko zbunje u kanalu . Neznam koje je drvo al total ga nije ubijao samo mu se usitni list . Nista nije bolje bilo . Medjutim ove godine vidim osusilo se to zbunje ??

Nakon jedno mjesec dana od prskanja bilo je zivo
 
Tako je, ubija ga polako ali sigurno.Mi smo navikli da se to sve osuši za nedelju dana i nemamo strpljenja da malo sačekamo.
 
Neko je pisao da je koristio kombinaciju Total+Maton. Totalu treba nekoliko dana da siđe do svih delova biljke (trave), a Maton deluje bukvalno posle 2h. Kako je moguće da total napravi da se biljka, a i njen koren osuše, ako je dejtvo Matona mnogo brže?
 
Maton deluje na neke sirokolisne bolje nego total I bitno je da je trava unistena a dal je unistio maton ili total svejedno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Sremac84 ako ideš sa tom kombinacijom koji je odnos čega po ha? Koliko totala a koliko matona sipaš za ha?
 
Nazad
Vrh