Prskalice

Pa zato i pitam,možda je neko nešto već budzio.Ima da se kupi,ali onda mora da ide zajedno sa regulatorom,i onda je elektronski on-of i podešavanje pritiska.
 
Imam ovakvu prekidacku kutiju, gde bi mogao da kupim nosac za nju, posto hocu da i sa drugim traktorom prskam ?
72cdfc37b528fbd6824639cf8d48d0c6.jpg


Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Drugari jedan problem. Kupljena jesenas polovna rau prskalica sa buretom od 450l. Pošto nije bilo potrebe za prskanjem, ispuštena voda, nasuta tečnost za prozore u creva i prezimila. Naime kada smo je upalili nema uopšte da izlazi voda na grani. Zamenimo onu membranu, naduvao pritisak i opet nista. Manometar pokazuje pritisak, kada se okreće onaj vijak, podiže i spušta pritisak. Ali na creva ništa ne izlazi. Preliv šalje nazad u bure. Znači na sekcijama ni levo ni desno ne izlazi ništa a ni na mesacu. Šta može biti?
Ova pumpa i razdelinik su u pitanju

0907-%E2%80%93-RAU-razvodnik-regulator-pritiska-A3.jpg
 
Pa logično da ih otvorim i nista. Skidao sam ove sekcije posebno i dobre su gumice. Zatvaraju i otvaraju,ali vode nema 🙄
Screenshot-2024-03-10-22-10-39-066-com-android-chrome-edit.jpg
 
Nekad sam imao takvu prskalicu i imao sam isti problem. Uspite malo vode i ako se ne varam mešač ide skoro do dna bureta, izvadite ga iz vode i ponovo spustite u vodu. Posle ovoga bi trebala da radi.
 
Mesac je bio zacementirao, skidao sam ga i očistio i skinut mesa sa creva ma nista. Nema pritiska u crevu a ni u crevima ka granama. A čudno mi sto na manometru podiže i spušta pritisak kada se zateže ili odvija ona velika crvena navrtka.
 
Problem je u razvodniku, i to u delu posle manometra a prema sekcijama. Nemanja, odšarafi ili onu centralnu navrtku kod slavina za grane (mislim da je ključ 13) pa vidi da li je tu došlo do nekog začepljenja ili skini one dve navrtke ključ 10 pa onda pogledaj unutra. Sigurno se i tu nešto zacementiralo.
 
Poslednja izmena:
Nemanja probajte uraditi kako sam vam objasnio. Uslikajte bure sutra iznutra pa mi pošaljite u privatne poruke.
 
Problem je u razvodniku, i to u delu posle manometra a prema sekcijama. Nemanja, odšarafi ili onu centralnu navrtku kod slavina za grane (mislim da je ključ 13) pa vidi da li je tu došlo do nekog začepljenja ili skini one dve navrtke ključ 10 pa onda pogledaj unutra. Sigurno se i tu nešto zacementiralo.
Skidao sam onaj deo gde su dva šrafa 8kljuc. Zajedno sa sekcijama. Kada krenem da duvam kroz kućište, dok su zatvorene sekcije ne može. Čim otvorim bilo koju krene. Nije mi jasno da podiže pritisak i ne ide.... 🤔 Moram probati ovo sto je @mica967 rekao ili da uzmem od nekoga razvodnik i probam.
 
Jbg nisam ti napisao da pokušaš uključiti pumpu kada skineš taj deo sa sekcijama tj slavinama. Skini ponovo taj deo i uključi pumpu i mora probiti. Sigurno je tu neki začep čim imaš vodu na preliv i pritisak na manometru a dalje ka sekcijama nemaš.
 
Poskidaj sita i dizne pa pregledaj da nisu sita začepila, može da bude i to.
 
Bas to. Kao da onaj mehanizam na ručki sve vreme ostane zatvoren. Skidao sam i ne znam sta bi moglo da glavi. Gumice deluju ok. Kada skinem ono kućište sa sekcijama i okrećem ručku, baš se nešto malo mrda. Pumpa na crevo dole baca vodu ka razvodniku.
 
Nazad
Vrh