Prskalice

Nisi u pravu.
To je samo razlika u boji i zapremini bureta.sisaju narod kad je sve isto samo druga oznaka.
 
Vlado, iz ličnog iskustva i iz iskustva drugih, starijih, uzmi što veće bure (sipaš koliko trenutni traktor može da nosi) a krila po potrebi (po meni 15m). Ako uzimaš agromehaniku, žuto bure je kao mercedes sa skromnom opremom, a belo bure je mercedes sa boljom opremom u standardu ali može da bude i AMG ako treba.
 
Kod nas je malo problem ići u transport sa priključcima širim od 2m.Ta krila od 15m imaju bazu od čini mi se 3m a ovde u poslednje vreme vozačka kultura je na nivou Diznilenda pa ti je glava non stop u torbi, ako se sam ne skloniš opaliće te sigurno neki šiljokuran i uništiti mašinu.
 
Iz moje perspektive uzmi prskalicu koja ima samoispiranje, pa nek to znači i manju prskalicu (jer moraš uračunati i težinu rezervoara za pranje). To ti je mnogo bitnije od većeg glavnog bureta... (za moj pojam)
 
Ma i kod nas svi voze kao Fanđo a putevi loši i uski. Drugar ima takva krila i on je stavio 2 lampe i 2 gabaritna svetla (belo/crvena), malo ih isturio na krajeve i to noću deluje da je oruđe šire od 3metra, a nije. Uz dobru rotaciju ima efekta jer mnogi olakšavaju. Danju iz predostrožnosti se malo skloni ali samo kamionima. Prskalici je oko 15-16 godina i za sad nije bilo problema.
Nekako mi se čini da je veći problem na širim putevima. Tu se uleće u makaze, pretiče se na levi migalec bez obzira što si već počeo da skrećeš na odredište ( kako za volanom traktora tako i za volanom auta)... Valjda se ovi ludaci opuste, dok na uskom putu ipak malo paze. Sve u svemu ja ne bih gledao na to nego na ono što mi treba u njivi. A trenutno tako i radim sa 15m prskam pšenicu, ječam, repicu a sa 13 kukuruz.
 
Nisi u pravu.ima dosta stvari jace napravljeno/ojacano belo bure u odnosu na zuto.
Znam.
Ono je bilo ironicno jer neki tvrde da je sve isto.
Belo bure je jace od zutog 600l, dok je belo 600l opet slabije i manje cevi u odnosu na belo 800l.
Daleko od toga da je sve isto. Cak NH oseti i praznu 80pl sa MYH granama.
Kolega ima 1000l sa HLX granama i ubija JDa 6125.
 
Ne vidim sraf nigde,pipao prstima u krug... Ili srsf sa onog ceonog tockica ?
Sutra je kacim i idem na dodatno pranje nje i traktora za finis pa cu videti kad dignem grane.
 
Prskalica Agromehanika, 800L, 105L pumpa, grane valjda 14m, triplex, 2008. godina. Vrijedi li to 1500e?
Bila je kod veceg poljoprivrednika, oprskala puno, grane malo varene, ali kune se da je ispravna, poznat je covjek pa mislim da ne laze.
 
Ako je 800 lit a pumpa 105 lit onda je verovatno žuto bure (grane su ili 12 ili 15m), kod nas takva prskalica vredi 1500e.
 
Sinoc iskoci na fb jedna Agromehanika od 600l, žuto bure 2007 godiste, na oko ne izgleda loše.. 1900e traži prodavac
 
Namestena hidraulika sve u fabrika stanju,5to crevo izbaceno.
Problema bilo svakakvih, mozda nekome zatreba :
- unutrasnja jedinica nije palila sijalocu polozaja prekidaca
- losi kontakti kad je kabal neka presecen bio
- zardjao konektor
- kad sam skidao crevo sa klipa krene da doze i stane, izluftirao klip
- desifrovao da je tip unutrasnje jedinise koji samo jednu po jednu stranu otvara ne moze obe zajedno (koji to mogu imaju i prekidac sa 3 pozicije(sumnja da je ovo budzeno) onda detaljnije gledao takva jedinica ima 2 lampice kod ikonice spustanja strane grane).
- dovodio zivu struju na elektromagnet i nije hteo da proradi,menjao im mesta i posle par pokusaja ne znam ni cega izbacio je ulje pozadi na izvod creva klipa.
Ponovo imam dzek viska koji ne znam cemu sluzi nalazio se tamo de i ostala 2, mozda je od katanca ali komande rade nebitno u kojoj je poziciji katanac.
 
Nazad
Vrh