Prskalice

Ako ti nije problem kad se setis slikaj mozda od ventila sa regulacijom klipa nivelacije i klipa dizanja ima neko crevo koje ih spaja,da je kod mene taj ventil mozda u kvaru pa su namestili direktno crevo za podizanje. Moram uporediti kakvo je crevo koje ide solo od klipa dizanja,uticnica mozda u tom grmu cuci zec.
I lakse mi kad i kod tebe nema obe strane zajedno nego mora jedna po jedna. Onaj taster skroz desno ima samo gore dole poziciju,nema srednju.
 
Ako ti nije problem kad se setis slikaj mozda od ventila sa regulacijom klipa nivelacije i klipa dizanja ima neko crevo koje ih spaja,da je kod mene taj ventil mozda u kvaru pa su namestili direktno crevo za podizanje. Moram uporediti kakvo je crevo koje ide solo od klipa dizanja,uticnica mozda u tom grmu cuci zec.
I lakse mi kad i kod tebe nema obe strane zajedno nego mora jedna po jedna. Onaj taster skroz desno ima samo gore dole poziciju,nema srednju.

Da tako je, kod tebe je to onda neko prepravio da to peto crevo ide samo za klip podizanja grana jer je on jednosmeran, a druga dva creva koja su na tom el vetilu ide nivelacija i onda ti tu ni ne treba taj el ventil i onaj prekidac skroz levo, a ona jos druga dva za otvaranje grana. Ako sam dobro povezao iz tvoje priče.
Kod mene idu po dva creva u dva ventila, u jedna el ventil idu dva creva za levo za otvaranje grana i dva creva za desno otvaranje grana. U dugi el ventil isto ulaze dva creva, a izlaze dva creva za nivelaciju i jedno crevo za podizanje grana jer je klip jednosmerni i pusta grane dole kad stavis rucicu u onaj ~ znak, kao kad kipujes prikolicu i pustas je dole.
 
Tako je, sve smo se razumeli.
Ovaj ventil sluzi za vivelaciju i saf gledam slike ova 2 cepa su razlicita,moguce da je sa njih isl9 crevo na jednosmerni klip.
Sad pitanje da li ne radi sam prekidac, da li ventil....a imam volju da uredim da bude fabrika stanje.
 
Unimerom probaj da li je prekidac ispravan, pa onda isto unimerom ili glinericom proveri da li dolazi struja do tog ventila, i da li je mozda kabal u prekidu, pa ako je to sve ispravno onda ostaje samo da je ventil u kvaru.
Ali ako na traktoru imas tri para hidro prilkljucka mozes tako da radis, i lakse je jer ne moras da prebacujes prekidac kad hoces da menjas dizanje i nivelaciju.
 
Nije losa i nivelacija, ja moju koristim, iako grane imaju kopiranje terena i one odbojnike, po nekad bas zatreba i to. Ne znam ni okvirno koja cena moze da bude tog ventila i sta na njemu moze da se pokvari, mozda špula da pregori.
 
Moram se pozabaviti. Mada prekidac ima 2 zice ulaz i izlaz.
Trebace malo vremena i rutine dok sklopim kockice de sta ide.
Za pocetak znam da eto ima modela sa 4 creva fabricki i da mora jedna po jedna strana da se otvara.
Moguce da je i neki banalan kvar, a majstoru bilo lakse da ubaci direkt crevo.
Sad vracam film taj utikac sa creva nije isti kao ona 4 i crevo je vas dugacko i drugacije od ova 4.
 
Ja imam sličan hidro razvodnikna sejačici,desilo se da zašteka tj da ne prebaci iako mu dajem komandu.proveri prvo da li funkcioniše dobro.
 
Sto se tice ped*** iz Agritehnikoma brisem ih iz imenika.
Lepo mu kazem creva preliva na prskalici providna on mi kao cig*** poslao 3 razlicita.
Lepo pricamo i kazem mu za sta mi treba hocu da prskalica bude kao fabricka. Oni ovo posalju.
 
Poslednja izmena:
Glupo je uzeti prskalicu (ili rasipac) max litraze koliko bi traktor mogao nositi,posle kad se uzme veci traktor menjaj prikljucnu masinu ....po meni je to smesno tako raditi.Nije velika razlika u tezini prskalice ako je bure vece,tj ako su iste grane,razlika u tezini je skoro beznacajna.Vecinom se ram prskalice pravi za vise bureta,a tu je glavna tezina,opet kazem ako su grane iste.
Agromehanika je laka prskalica ,uzmi od bar 800,pa i 1000 lit i ne misli,verujem da je isti ram u pitanju,ti sipas u nju onoliko koliko moze traktor nositi bezbedno da nesto ne pukne.A kod imt 560 jeb... ga konstruktor ,ona ploca ispod sedista je golo gov... od resenja.
 
560 zadnje prihvatljivo je 600l zuto bure.
Imao sam kasnije 600l belo bure iste grane 12m i to nije mogao punu da nosi.
Pricati o vecoj tipa 800l nema reci dosta je teza sama sasija + bure. ...
Nosio sam i mala privreda 600l 10m grane sa 539 i 2 tega napred.
Sve zavisi koja prskalica. A razlika izmedju 600l zuto bure i 800l belo bure je finansijski nekoliko puta veca, 800l je ladno skuplja od samog IMTa. Tako da kupis spram traktora,kasnije je lako prodati i dodati. Kupiti npr belo bure 800l pa skrkati traktor, samu prskalicu usled pucanja je po meni veci promasaj nego menjati kroz neko vreme.
 
Poslednja izmena:
Ima rođak AM 600l belo bure, nosi je sa 560.Sa punom mili po putu, čak mi se čini da u treću i ne ubacuje na asfaltu.Ono je jezivo za videti, samo krcka kad prođe.Drugar ima AM 1000l, nosi je sa traktorom od 100ks, imao je problem da mu pukne toplink u transportu, sreća što je išao letnjakom polako pa su pukli samo triplex nosači na srednjoj grani bez veće štete a prskalica tog proleća kupljena nova.Morao je toplink 3 kategorije da namontira da bi bio miran.Ona jeste deklarisana na 1000 ali staje u nju 1200+l bez problema pa nije za igranje.
Žuto bure je skroz druga priča, light varijanta za slabije traktore.
 
Nazad
Vrh