Prskalice

Da otvorimo temu, štel razvodnika?
Obrnuto prijatelju. Onu koju zatvaraš, ta podiže pritisak. Podesi pritisak na točkić, zatim je otvori a sledeću zatvori pa opet šteluj i tako dok ih ne podesiš sve.
Probao tako,čim zatvorim 2 ili više sekcija-brljavi pritisak! Zatvorim 4 ostavim samo 5 otvorenu pritisak padne!Nelogično.
 
Kod mene je bio problem, na jednoj sekciji gumica bila oštećena na zatvorenom i tuda je propuštalo i zato je pritisak varirao.
 
Evo kako je Danger objasnio .
 
Jel ima neko od kolega MY-H grane ?
Kupio sam prskicu sa MY-H granama 12m, polovnu. E sad na kompjuteru grana gledajuci s leva prvi prekidac kad podignem gore-dole nema promene u boji lampice. Na srednjem kad dignem tad npr otvara levo krilo a kad spustim tad desno. Skroz desni prekidac nema 3 pozicije nego samo 2. Da li je moguce da je neko nesto budzio ili ja na brzaka nisam najbolje ukapirao ?
 
To nije original. Nešto je budženo. Skroz levi prekidač je odabir da li će da radi nivelaciju krila ili da otvara i zatvara. Srednji prekidač nema funkciju. Skroz desni ima 3 položaja. Levo krilo-oba krila desno krilo.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Ja imam 5 creva.
1 par otvaranje zatvaranje
1 par nivelacija
1 solo za dizanje-spustanje.
Taj za nivelaciju nine budzen fabricki mi deluje razvodnik,creva...
Skroz desni ima samo 2 kod mene, moram malo bolje pogledati kutiju ovih dana mozda i otvoriti.znaci srednji katanac nema funkciju zvanicno?
 
Mi imamo sa 3 creva. 1. je za dizanje i spuštanje grana, a druga dva su za sve ostalo u zavisnosti od položaja prekidača. Ukoliko je kod tebe sa 5 onda je moguće da je nešto drugačije.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Dobro traktor nema, ali prskalica ima 5 creva sa priključcima? Ako je tako, onda je neko prepravljao. Moguće da je crkao elektro ventil, pa ga izbacio za nivelacija, i dodao još 2 creva. Treba da postoji elektro ventil na nekoj kocki, koja je zadužena, da preusmerava protok ulja za nivelaciju i otvaranje grana. Znaci, ili radi nivelacija, ili otvara/zatvara grane, za to je zadužen prekidač na kutiji u kabini
 
Poslednja izmena:
Koliko je realno da se stalno u radu i koristi za kopiranje?
Cini mi se da mu je namena kao spaneru na kopiru samo kulturnije
Mislio sam da je 1 ili drugo dugme-katanac da se otkljuca kopir kao na mehanickim granama.
 
Ja nemam taj cilindar, i vidim mu neku primenu ako se prska samo sa jednom otvorenom stranom, tada krila ne mogu da kopiraju teren, jer nemaju balans, i ukoliko parcele imaju velike bočne nagibe... Meni nesto i ne fali, vise znaci onaj za podizanje grana. Ko ima, neka napise svoje iskustvo.
Onaj prekidač kao katanac, bi trebao da znači da su prekidači, levi i desni isključeni, nemaju napon.
Kopiranje je svakako mehaničko, i slicno na oba tipa grana, i ne baš sjajno rešeno. Ne znam dal su išta menjali na noviji tip
 
Nazad
Vrh