Prskalice

Prema analizi zemljišta. Negde MAP, negde MAP+KCl, a negde ništa.
 
Kada god je besplatna (plaća grad) ili kada mislim da je potrebno. Kada uđem u novu njivu, a nema besplatno, odmah radim i moram da platim. Nije skupo.
Na njivama koje posedujem 40-50 godina ne moram ni da radim analize jer znam šta mogu da očekujem.
 
Za PSS i besplatne analize uzorkujem sam, kupio sam sondu za uzorkovanje.
Institut mi je dolazio da uzirkuje jer je bilo neko nepoznato za mene zemljište pa sam želeo i njihovo vizuelno mišljenje. To sam platio.
 
Ima li neko predstavu orijentaciono, kolko kosta komplet elektro ventili i komande u kabini za prskalicu sa gasenjem sekcija ili bar grana ? Regulacija pritiska i ne mora . Ili gdje pogledati?
 
Pa bez glavnog ventila nema smisla ? Kako onda pustiti sve odjednom?
Mozda recimo PR3ECF5+2 ?
Ovde je oko 900e
Sad vidim ovaj opet nema elektro za sekcije
 
Poslednja izmena:
Kolege da li skidate pumpe sa prskalica preko zime? Kako ih skladistite da li sipate neke aditive?

Послато са SM-A525F помоћу Тапатока
 
Možeš usuti antifriz i svugde da se promeša, možeš da parkiraš u zaštićeni prostor od smrzavanja i td.
 
Ove godine cu I ja da sipam antifriz. Prosle zime mi ne pukao deo gde ide membrana, jedva sam rastavio da bi alumininijum mogao da se zavari.

Послато са SM-A025G помоћу Тапатока
 
I ja u podrum ubacim, mala prskalica, lako skinuti.
Inace sam pre ispustao vodu ali mi pre par god puklo deklo gornje, od tad skidam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zimska tecnost za vetrobranska stakla skupa ?.Sta je sa ventilima,crevima,i gomili drugih plasticnih delova,zar nije lakse proterati kroz prskalicu neku tecnost protiv zamrzavanja koja ce proci kroz ceo sistem, nego se uzdati da je voda svugde izasla,skidati selne,creva,itd ...a tek pumpu da ne spominjem.
 
Nazad
Vrh